fbpx
Skontaktuj się 695 231 257

Artykuły

16.04.2019

Gimnastyka dla każdego

Gimnastyka to zdrowa forma ruchu, zalecana podczas pobytu w uzdrowisku. Jej atrakcyjną wersją są ćwiczenia wykonywane w wodzie.

W przypadku schorzeń układu ruchu kinezyterapia ogólnoustrojowa, do której zalicza się poranną gimnastykę, ćwiczenia ogólnousprawniające w sali, ćwiczenia w wodzie oraz relaksacyjne, pomaga w zachowaniu prawidłowej postawy ciała i równowagi, wzmacnia siłę mięśni, utrzymuje prawidłowy zakres ruchu lub zwiększa zakres ruchu w stawach o zmniejszonej ruchomości. W czasie ćwiczeń poprawiają się takie parametry, jak koordynacja, gibkość, szybkość i wytrzymałość. Ruch w czasie gimnastyki wpływa też pozytywnie na pracę układu oddechowo-krążeniowego. Odpowiednio dobrane ćwiczenia gimnastyczne nie tylko usprawniają ciało i pełnią funkcje rehabilitacyjne. Badania wykazały, że wpływają na ogólne samopoczucie i poprawiają nastrój.

Ćwiczenia w wodzie


Kinezyterapię można prowadzić również w wodzie. Udział w ćwiczeniach nie wymaga umiejętności pływania. Środowisko wodne odciąża stawy i jednocześnie daje optymalne warunki do treningu mięśni w przypadku schorzeń stawów kończyn dolnych i kręgosłupa. Mięśnie rozluźniają się, zmniejszają się dolegliwości bólowe, a ćwiczenia wykonywane są w zwiększonych zakresach ruchomości. W wodzie łatwiej ćwiczy się także osobom z nadwagą, bo mogą dłużej trenować bez odczucia zmęczenia. Jest jeszcze jedna przewaga tej formy gimnastyki. Ćwiczenia aerobowe w wodzie okazują się przydatne do redukcji masy ciała. Godzinny aqua aerobic powoduje utratę 400?700 kcal, intensywna gimnastyka w sali pozwala spalić w ciągu godzinny ok. 300 kcal.Dodatkową zaletą ćwiczeń w basenie solankowym jest działanie samej solanki, która pobudza mikrokrążenie, oczyszcza skórę, likwiduje obrzęki, redukuje cellulit, odpręża, podnosi odporność na infekcje, łagodzi bóle reumatyczne i mięśniowe oraz nerwobóle.


ZALETY AQUA AEROBIC

Aqua aerobic jest polecany niemal wszystkim. Z korzyści zdrowotnych, jakie daje gimnastyka w wodzie, mogą skorzystać zwłaszcza osoby otyłe, cierpią-ce na osteoporozę i artretyzm, z dysfunkcją układu ruchu, seniorzy. Najważniejsze efekty ćwiczeń to:wzmocnienie mięśni całego ciała, poprawa wydolności i wytrzymałości organizmu, wysmuklenie sylwetki, ujędrnienie ciała i redukcja cellulitu, zwiększenie sprawności i ruchomości stawów, utrata zbędnych kilogramów, odprężenie, odstresowanie i regeneracja układu nerwowego, poprawa samopoczucia, złagodzenie dolegliwości bólowych.

15% rabatu ukp

załaduj więcej

rabat na start!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu na pobyty w Uzdrowisku!