Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności strony! Zobacz POLITYKA FUNKCJONALNOŚCI!

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Borowina - Czarne Złoto

Borowina jest jednym z najcenniejszych darów natury - nazywana "czarnym złotem". To skuteczny lek i naturalny kosmetyk dla skóry, w dodatku zwalcza cellulit i modeluje sylwetkę! Jest szczególną odmianą torfu, a leczenie nim to jeden z najstarszych zabiegów uzdrowiskowych.

 

Borowina wydobywana jest metodą odkrywkową w rejonie Kamienia Pomorskiego. Zawiera mnóstwo różnych związków, zarówno organicznych, jak i nieorganicznych, m.in.: bituminy, wosk, żywicę, tłuszcze, celulozę, kwasy huminowe, humusowe, aminokwasy, ligniny i substancje biologiczne czynne. W skład borowin wchodzą sole mineralne: siarczany potasu i wapnia, związki glinu, sodu, krzemu, wapnia, żelaza, potasu, a także różne mikroorganizmy, jak bakterie czy grzyby.

 

W borowinach można się kąpać, można okładać nimi ciało, a nawet stosować tampony torfowe. Są to zabiegi bodźcowe polegające na stopniowym przegrzewaniu ciała pacjenta. Ciepło podrażnia receptory znajdujące się w skórze, co prowadzi do jej przekrwienia. Już po kilku minutach od nałożenia ciepłej borowiny miejsca te "dostają gorączki". Temperatura ciała rośnie. Przegrzewanie przyspiesza metabolizm komórkowy - w efekcie zmniejsza się odczuwanie bólu. Powiększają się naczynia krwionośne, zmęczone mięśnie rozluźniają się, zanikają ogniska zapalne. Po zabiegach pacjent odczuwa wyraźną poprawę ruchomości stawów oraz lepszą elastyczność mięśni. Z dobrodziejstw borowin często korzystają sportowcy.

 

Ponieważ w borowinach znajdują się niewielkie ilości hormonów, wykorzystuje się je do leczenia m.in. schorzeń ginekologicznych, np. w terapii niedorozwoju macicy z niedoczynnością hormonalną jajników albo przy niedomaganiu jajników.

 

Najczęściej borowiny stosuje się przy leczeniu zwyrodnienia kręgosłupa i stawów, chorób pourazowych układu ruchu, przykurczy mięśniowych i stawowych, reumatycznych chorób mięśniowych, neuralgii obręczy barkowej oraz biodrowej, nerwobóli, chorób ginekologicznych, w przewlekłych stanach chorobowych nerek, pęcherzyka żółciowego, kamicy nerkowej, wątroby oraz przy nieżycie żołądka.

 

 Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A prowadzi sprzedaż borowiny

w ilościach hurtowych i detalicznych

 

zadzwoń

91 38 25 042

 

Napisz do nas

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Pakiety - wybierz i zarezerwuj

egzoszkielet
lokomat
Pakiet Kardiologiczny
Rehabilitacja po urazie rdzenia kręgowego
Rehabilitacja specjalistyczna