Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności strony! Zobacz POLITYKA FUNKCJONALNOŚCI!

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

"Jesteśmy uzdrowiskiem, które szczyci się posiadaniem i korzystaniem z własnych, bezcennych darów natury oraz z wypracowanych przez lata osobliwych, balneologicznych metod leczniczych".

 

dr Bogumił Korczyński specjalista chorób wewnętrznych - balneolog
w Uzdrowisku Kamień Pomorski S.A.

 

Leczenie, profilaktyka i rehabilitacja przy zastosowaniu naturalnych bogactw, jakimi są solanka oraz borowina, a także wyjątkowy klimat to domena Uzdrowiska Kamień Pomorski S.A.

 

Te dary natury tutaj są, stanowią podstawę działalności sanatoriom i uprawianej balneologii, która kojarzona umiejętnie z innymi procedurami fizykoterapeutycznymi oraz kinezyterapeutycznymi przez doświadczony i wysoko wykwalifikowany personel medyczny daje nieprawdopodobne efekty.

 

Natura jest dziś w modzie i w cenie. Najdroższe, najbardziej luksusowe gabinety kosmetyczne i kompleksy SPA & wellness mają w swojej ofercie kąpiele, okłady, inhalacje z wykorzystaniem wód mineralnych, solanki, borowiny. Okazuje się bowiem, że posiadają także wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne dla ciała i korzystnie oddziałują na psychikę.                                      Tymczasem w Kamieniu Pomorskim każdy pacjent, kuracjusz, o ile nie ma przeciwwskazań, otrzymuje pakiet zabiegów na bazie surowców naturalnych w ramach kompleksowego leczenia uzdrowiskowego.

 

Kąpiele solankowe odbywają się m.in. w nowo wybudowanym obiekcie, który mieści nowoczesny basen oraz sekcję SPA.

 

Zabiegi z wykorzystaniem borowiny prowadzone są w gabinetach rozlokowanych we wszystkich obiektach uzdrowiskowych.

 

Wyjątkowym miejscem do inhalacji i całkowitego relaksu jest grota solna.