fbpx
Skontaktuj się 607 900 865

Artykuły

31.03.2020

Nowy termin turnusu leczniczego – Twoja kolejka nie przepadnie!

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii zobowiązało Uzdrowisko Kamień Pomorski SA do zaprzestania świadczenia leczenia uzdrowiskowego. Tydzień wcześniej wstrzymano do odwołania turnusy w ramach lecznictwa uzdrowiskowego, zakontraktowanego z NFZ oraz turnusy prewencji rentowej w ramach kontraktów ZUS. Ale naszych zaniepokojonych pacjentów uspokajamy – turnusy będą realizowane w późniejszym terminie.

Pacjenci ze skierowaniem NFZ

Jeżeli posiadasz potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe ? nie przyjeżdżaj w terminie, podanym na skierowaniu. Pamiętaj jednak, że pozostaje ono w aktualnej kolejce oczekujących i będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, po zakończeniu stanu epidemii. Twoja kolejka nie przepadnie.

Z osobami, które w najbliższym czasie miały rozpocząć turnus leczniczy, skontaktowali się już pracownicy z oddziałów wojewódzkich NFZ.

Wszyscy pacjenci, posiadający skierowanie, powinni odesłać je do oddziału NFZ, który skierowanie potwierdził, o czym zawiadomi ich NFZ po zakończeniu stanu epidemii.

Szczegółowych informacji udzielają telefonicznie pracownicy oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pacjenci ze skierowaniem ZUS

Jeżeli posiadasz Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację ZUS ? nie przyjeżdżaj w terminie, podanym na skierowaniu. Skorzystasz z rehabilitacji leczniczej po ustaniu zagrożenia związanego z koronawirusem, zgodnie ze swoją kolejnością. Twoja kolejka nie przepadnie.

Szczegółowe informacje uzyskasz pod numerem telefonu udziału ZUS, który znajdziesz na zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację.

przełożony turnus w sanatorium
Mamy nadzieję, że już wkrótce Uzdrowisko Kamień Pomorski znów będzie gościć Pacjentów i Kuracjuszy

 

Uzdrowisko Kamień Pomorski czeka na Pacjentów i Kuracjuszy

Po zakończeniu stanu epidemii i ustaleniu przez NFZ czy ZUS nowych terminów turnusów leczniczych, będzie nam miło gościć Cię w naszym Uzdrowisku. Czekać tu będzie na Ciebie doświadczona i pełna empatii kadra, profesjonalna baza zabiegowa i atrakcje, których w Kamieniu Pomorskim nie zabraknie o każdej porze roku.

O nowym terminie turnusu sanatoryjnego powiadomi Cię NFZ lub ZUS, po ustaniu stanu epidemii. Pamiętaj, powiadomienia są dostarczane na min. dwa tygodnie przed rozpoczęciem pobytu.

Działalność uzdrowisk zawieszona jest do odwołania. Jak wiesz, nikt nie jest w stanie na razie oszacować, jak długo obecna sytuacja się utrzyma. Bądź na bieżąco z informacjami o stanie epidemii (ale korzystaj tylko ze sprawdzonych źródeł!). Przede wszystkim jednak dbaj o swoje zdrowie i czas kwarantanny wykorzystaj na odpoczynek i wzmocnienie swojej odporności.

załaduj więcej

rabat na start!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu na pobyty w Uzdrowisku!