Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności strony! Zobacz POLITYKA FUNKCJONALNOŚCI!

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

 

"Mamy wiele dowodów na to, że stosowanie przez nas najnowsze urządzenia i indywidualnie dobrane zabiegi fizjoterapeutyczne, przy współpracy z pacjentem przynoszą niespotykane efekty. Specjalizujemy się w rehabilitacji po urazach i chorobach uniemożliwiających bądź ograniczających samodzielne poruszanie się."

fizjoterapeuta w Uzdrowisku Kamień Pomorski S.A.

 

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną albo bliskim lub opiekunem kogoś, kto nie jest samodzielny? Zastanawiasz się, jak odzyskać utraconą sprawność? Musisz koniecznie zapoznać się z możliwościami, jakie posiada  Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A.

 

Naszą specjalnością jest rehabilitacja po urazach rdzenia kręgowego oraz mózgowo-czaszkowych, np.: w wyniku wypadków komunikacyjnych lub innych zdarzeń losowych, po ostrych incydentach naczyniowych w obrębie mózgu (np. udar krwotoczny lub niedokrwienny) oraz w przypadku przewlekłych chorób układu nerwowego (stwardnienie rozsiane SM, choroba Parkinsona), a także wielu innych. Skutecznie także pomagamy pacjentom cierpiącym na schorzenia reumatologiczne, miejscowe dysfunkcje i zespoły bólowe.

 

Jesteśmy jedynym ośrodkiem rehabilitacyjnym w Polsce, który posiada i wykorzystuje na co dzień trzy egzoszkielety - najnowszej generacji przenośne, bioniczne szkielety. To unikatowe urządzenie daje pacjentom bez sprawności poruszania się możliwość korzystania z jednej z najbardziej innowacyjnych metod terapii funkcjonalnej, podczas której w pozycji pionowej, w naturalnym ruchu podczas swobodnego chodu następuje stymulacja tkanek i układów organizmu. Podobne możliwości zapewnia inne urządzenie w naszym sanatorium, czyli lokomat - orteza pozwalająca na chód po bieżni.

 

Rehabilitujemy, stosując także szeroką gamę zabiegów fizykoterapeutycznych, włącznie z kinezyterapią, wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt używany we wszystkich tego typu wiodących ośrodkach w kraju i w Europie. Skuteczność tych zabiegów podnosimy, posługując się także własnymi, niestandardowymi metodami oraz sposobami rehabilitacji, uzupełniając je o charakterystyczne dla kamieńskiego sanatorium przyrodolecznictwo. Mamy wysoko wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny i najlepszych fizjoterapeutów. Prowadzimy indywidualne i grupowe zajęcia gimnastyki leczniczej dla poszczególnych jednostek chorobowych. Oferujemy możliwość korzystania z terapii indywidualnych także w warunkach ambulatoryjnych i domowych.

 

 

 

   

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Leczenie uzdrowiskowe
Rehabilitacja
Baza zabiegowa
Stomatologia