fbpx
Skontaktuj się 695 231 257

Artykuły

04.12.2019

Relaks w Kamieniu Pomorskim: na zdrowy nowy rok!

Zimowy spacer po molo z widokiem na Zalew Kamieński nie tylko koi nerwy i pozwala oderwać się od zgiełku codzienności. Nasycone o tej porze roku jodem powietrze korzystnie wpływa na nasz organizm, podnosząc jego odporność i dając ulgę w problemach z alergiami czy infekcjami. Kamień Pomorski zimą oferuje jednak znacznie więcej prozdrowotnych atrakcji. Wystarczy wybrać się na tygodniowy pobyt do uzdrowiska, by pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów zadbać o swoje zdrowie.

Tydzień w Uzdrowisku: dla zdrowia

Zimowe miesiące nie wpływają korzystnie na nasze samopoczucie. Krótkie dni, deficyt słońca i szaro-bury krajobraz powodują w nas apatie, zmęczenie i zniechęcenie. Do tego przemęczone świątecznym zamieszaniem ciało domaga się regeneracji. Trudności z zasypianiem, bóle pleców czy głowy, przesuszona po smaganiu zimnym wiatrem skóra, dolegliwości żołądkowe to tylko niektóre sygnały, jakie wysyła nasz organizm.

Uzdrowisko Kamień Pomorski przygotowało wyjątkową ofertę relaksacyjną dla wszystkich tych, którzy zmagają się z noworoczną chandrą i przemęczeniem. Tygodniowy pobyt w kamieńskim uzdrowisku pomoże uporać się z męczącymi dolegliwościami, a także zadbać o ciało i kondycję.

Ból kręgosłupa

Na ból mięśni i kręgosłupa pomogą z pewnością masaże – tu z wykorzystaniem skutecznej hydroterapii.

Hydromasaż oraz zabieg Hydro Jet przyniosą ulgę rozluźniając mięśnie, niwelując bóle kręgosłupa, będące efektem niewłaściwej postawy czy przepracowania. Są skuteczne w walce ze stresem, pomagając się odprężyć i zrelaksować, a także pozbyć problemów z zasypianiem.

Dobra forma zimą

Poprawę samopoczucia gwarantuje także aqua aerobic, który wzmacnia mięśnie całego ciała, zwiększa sprawność i ruchomość stawów i jest dostępny niemalże dla wszystkich, także dla osób z nadwagą, osteoporozą czy artretyzmem.

W Uzdrowisku Kamień Pomorski zajęcia z aqua aerobicu odbywają się w basenie solankowym. Do wszystkich zalet wodnych ćwiczeń należy więc dodać walory kąpieli w zdrowotnej solance. Kąpiel solankowa nie tylko działa relaksująco, ale także posiada właściwości lecznicze i kosmetyczne.

Walka z infekcjami

Seans w grocie solnej natomiast pomoże zwalczyć częste w tym okresie infekcje górnych dróg oddechowych i problemy z zatokami, a wyjątkowa sceneria groty pozwoli się odprężyć i zapomnieć o codziennych troskach.

Korzystający z pakietu mają aż dziesięć zabiegów relaksacyjnych, w tym niezwykle skuteczne hydromasaże.

 

Dodatkowe zabiegi

Każdy pakiet pobytowy, przygotowany przez Uzdrowisko Kamień Pomorski, można rozbudować o dodatkowe zabiegi, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z kuracjuszy. Dla nich przygotowane są atrakcyjne rabaty na kolejne zabiegi z z szerokiej palety zabiegów fizjoterapeutycznych. Dużą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem naturalnych surowców Kamienia Pomorskiego, czyli solanki i borowiny.

Okłady borowinowe przynoszą ulgę w bólu, działając przeciwzapalnie i oczyszczająco. Stosuje się przy chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, chorobach reumatycznych czy stłuczeniach i złamaniach, o które zimową porą nie jest trudno. Polecane są także przy problemach ginekologicznych czy z układem pokarmowym. Kamieńska borowina to także skuteczny kosmetyk, działający regenerująco i oczyszczająco na skórę.

O zaletach solanki mogą przekonać się wszyscy ci, którzy relaksować się będą w naszym basenie solankowym. Ale w Uzdrowisku Kamień Pomorski można również skorzystać z kąpieli wannowych w solance. Te polecane są ww leczeniu i rehabilitacji pacjentów m.in. w stanach po urazach narządu ruchu, przewlekłych schorzeniach i zwyrodnieniach stawów, ścięgien, mięśni, nerwów, kości i okostnej, nerwobólach, a także w przewlekłych zapaleniach przydatków, niektórych chorobach skóry i przewlekłych zapaleniach dróg oddechowych.

borowina i solanka
W celu przedłużenia kuracji w domu, w Uzdrowisku Kamień Pomorski można zamówić butelkowaną solankę kamieńską oraz borowinę uzdrowiskową w praktycznym opakowaniu.

 

Aktywność na świeżym powietrzu

Uzdrowiskowa miejscowość charakteryzuje się prozdrowotnym powietrzem – w Kamieniu Pomorskim odpowiada za niego morski klimat, bogaty w jod. Ale status uzdrowiska zobowiązuje także do szczególnej ochrony przed zanieczyszczeniami emitowanymi przez samochody czy – co jest szczególnie dotkliwe w okresie zimowym – przez piece i kotłownie węglowe.

Spacer molo czy przy pustej, spokojnej o tej porze roku marinie pozwoli w końcu odetchnąć pełną piersią. Czyste środowisko sprawia, że śnieg jest tu naprawdę biały i zaprasza do turystycznych wędrówek. Relaks na świeżym powietrzu z pewnością spotęguje regeneracyjne działanie zabiegów uzdrowiskowych, doda energii i pomoże odzyskać energię i chęć życia.

załaduj więcej

rabat na start!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu na pobyty w Uzdrowisku!