Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności strony! Zobacz POLITYKA FUNKCJONALNOŚCI!

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Solanka - Białe Złoto

 

Wydobywana jest z odwiertu EDWARD III z głębokości 400 m p.p.t. usytuowanego w Kamieniu Pomorskim. Działanie lecznicze solanki kamieńskiej opiera się na jej składzie, w który wchodzą: aniony chlorkowe, kationy sodowe oraz jony bromkowe, jodkowe, żelazowe i barowe.

 

Powodują one podrażnienie skóry, co wzmaga działanie układu krążenia i przyśpiesza przepływ krwi przez cały organizm. Poprawia się przemiana materii. Między skórą a wodą solankową zachodzi wymiana jonów - w ten sposób organizm oczyszcza się z toksyn i złogów oraz wchłania życiodajne pierwiastki. Ponadto kąpiel solankowa zmiękcza naskórek, rozluźnia napięte mięśnie, działa przeciwbólowo, bakteriostatycznie, przeciwzapalnie i relaksacyjne.

 

Stosowanie kąpieli solankowych wskazane jest w chorobach narządu ruchu, chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych oraz w schorzeniach dermatologicznych. Podczas kąpieli solankowych wchłaniane są opary, powodujące nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i łatwiejsze odkrztuszanie, łagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie obrzęku oraz regenerację nabłonka dróg oddechowych. Stosowanie inhalacji solankowych wskazane jest w przypadku górnych i dolnych dróg oddechowych, a w szczególności: przewlekłych nieżytów nosa, gardła i oskrzeli, astmy, pylicy, rozedmy, w stanach po zabiegach chirurgicznych w obrębie dróg oddechowych.

 

Kliknij TUTAJ i zapoznaj się z ofertą zabiegów solankowych.

Pakiety - wybierz i zarezerwuj

egzoszkielet
lokomat
Pakiet Kardiologiczny
Rehabilitacja po urazie rdzenia kręgowego
Rehabilitacja specjalistyczna