fbpx
Skontaktuj się 607 900 865

Artykuły

01.07.2019

Urlop warto spędzić w uzdrowisku. Odpoczniemy, a w razie potrzeby podreperujemy zdrowie.

Statystki wskazują, że Polacy coraz chętniej spędzają wolne dni w kraju. Wakacje w Polsce planuje ok. 70 proc. osób, które deklarują, że wezmą urlop i wyjadą poza miejsce zamieszkania, aby odpocząć od pracy zawodowej i domowych obowiązków.

Różnorodna oferta na lato

Z badania przeprowadzonego przez firmę Biostat w 2018 roku na temat sposobu spędzania urlopu przez Polaków wynika, że ponad połowa ankietowanych zamierza wykorzystać go przede wszystkim na spacery. Dwie osoby na 5 w czasie urlopu pragną też zwiedzić okolicę w poszukiwaniu zabytków, ciekawych miejsc i imprez kulturalnych. Chodzenie po górach jako najbardziej lubianą formę aktywnego spędzania wakacji wymienia 23 proc. badanych, a 21 proc. chce w czasie wolnym uprawiać sport. Uzdrowiska Polskie dla każdej z tych grup mają ciekawą ofertę. Wszystkie uzdrowiska zlokalizowane są w miejscach o bogatej historii, z licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Latem organizowane są cykliczne imprezy kulturalne, koncerty i festiwale muzyczne, festyny czy targi pro-duktów regionalnych. Zadbane parki zdrojowe zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, a obiekty rekreacyjne, w tym uzdrowiskowe baseny z urządzeniami do hydroterapii, są dobrym zapleczem do uprawiania sportu. Konstancin-Jeziorna, Nałęczów, Iwonicz-Zdrój i Kamień Pomorski to także idealne punkty startowe do dalszych wycieczek krajoznawczych.

chrobry uzdrowisko kamień pomorski

 

 

Z wiatrem w żaglach

Kto kocha wodę, morze, przyrodę i zabytki, doceni Kamień Pomorski położony nad Zalewem Kamieńskim. Miasto szczyci się romańsko-gotycką katedrą św. Jana Chrzciciela, gotyckim ratuszem, XIV-wieczną Bramą Wolińską i Wieżą Piastowską współtworzącymi zachowany do dziś, średniowieczny układ przestrzenny Starego Miasta. W 1876 odkryto tu źródła solankowe (lecznicza solanka jest obecnie wykorzystywana podczas zabiegów, zasila również basen solankowy), a później zaczęto też stosować borowinę z okolicznych torfowisk rozwijając lecznictwo uzdrowiskowe. Doskonałe warunki wietrzne Zalewu Kamieńskiego i bliskość Bałtyku stanowią magnes dla miłośników żagli, dla których wy-budowano tu nowoczesną marinę. Dzięki niej Kamień staje się prężnym ośrodkiem żeglarstwa regatowego i sportów wodnych, a w kolejnych sezonach letnich organizuje coraz więcej ważnych, widowiskowych imprez żeglarskich. Przez Kamień przebiega odcinek Szlaku św. Jakuba stanowiący fragment pielgrzymkowej Drogi św. Jakuba (Camino de Santiago). Pobyt wakacyjny w jednym z obiektów Uzdrowiska Kamień Pomorski (Mieszko II, Chrobry i Dąbrówka) warto połączyć ze zwiedzaniem okolicy: Wolińskiego Parku Narodowego, Między-zdrojów, Międzywodzia, Dziwnowa (latem można popłynąć tam statkiem bezpośrednio z kamieńskiej mariny) i Dziwnówka

załaduj więcej

rabat na start!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu na pobyty w Uzdrowisku!