fbpx
Skontaktuj się 607 900 865

Artykuły

25.03.2020

Zadbaj o swój układ oddechowy – inhalacje solankowe w domu

Kamieńska solanka wykorzystywana jest w Uzdrowisku Kamień Pomorski do kąpieli wannowych i inhalacji, zasila także nasz rehabilitacyjny basen solankowy. Ale z dobroczynnych właściwości wody solankowej – mineralnego bogactwa naszej miejscowości – możesz skorzystać także we własnym domu. Teraz, kiedy nietrudno o infekcje dróg oddechowych, gdy nasilają się alergie, a swobodny oddech utrudnia także narastający stres, warto regularnie stosować inhalacje właśnie z użyciem solanki z Kamienia Pomorskiego.

Inhalacje solankowe działają profilaktycznie i leczniczo. Ich zastosowanie przywraca prawidłową czynność śluzówki, poprawiając funkcjonowanie górnych i dolnych dróg oddechowych.

Inhalacje solankowe – leczenie i profilaktyka

Stosowanie inhalacji solankowej jest wskazane przy przewlekłych i nawracających stanach zapalnych układu oddechowego. Polecane są także inhalacje na zatoki, przynosząc doraźną ulgę, łagodząc ból i przyspieszając spływanie zalegającej wydzieliny. Solanka kamieńska jest również dobrym sposobem na domowe inhalacje na alergie. Wdychanie oparów solanki zalecane jest także przy niedoczynności tarczycy i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

Dodatkowo, z domowej inhalacji solanką powinni korzystać palacze oraz osoby, pracujące w znacznym zapyleniu. Inhalacja sprzyja także mieszkańcom dużych aglomeracji miejskich i miejscowości o bardzo zanieczyszczonym powietrzu (smog).

Solanka kamieńska dostępna jest:
– w butelce 1 litrowej – polecana do inhalacji solankowych
– w opakowaniu 10 litrowym – polecana do kąpieli solankowych

 

Inhalacje solankowe – przeciwskazania

– ostre choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą,
– niewydolność naczyń wieńcowych serca, zwłaszcza u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi,
– stan po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego,
– choroby nowotworowe,
– nadwrażliwość na brom, jod lub inne jony
– zawarte w solance,
– nadczynność tarczycy

Jak prawidłowo robić inhalacje w domu?

Osobom, chcącym skorzystać z prozdrowotnych zalet wody solankowej, polecamy butelkowaną Solankę Kamieńską o pojemności 1 litra, dostępną w naszym Uzdrowisku.

W warunkach domowych do zabiegu stosujemy najczęściej roztwory fizjologiczne o stężeniu ok. 1%. Otrzymamy go rozcieńczając Solankę Kamieńską z wodą w proporcji 1 do 10. Inhalację przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych tzn. inhalatorach i nebulizatorach lub tradycyjnym sposobem wdychając ciepłe opary nad miską.

Kąpiel solankowa

Uzdrowisko Kamień Pomorski zaleca swoim kuracjuszom również domową kąpiel solankową. W ofercie dostępna jest solanka o pojemności 10 litrów, którą wykorzystać można właśnie na lecznicze, relaksujące czy upiększające kąpiele solankowe.

załaduj więcej

rabat na start!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu na pobyty w Uzdrowisku!