Rehabilitacja z robotyką w Uzdrowisku Kamień Pomorski

Rehabilitacja z robotyką dedykowana jest osobom, które w wyniku wypadku lub zdarzeń losowych doznali poważnych urazów, m.in. rdzenia kręgowego lub mózgowo-czaszkowego, udaru lub innych chorób neurologicznych, w wyniku których utracili całkowicie lub częściowo możliwość chodzenia.

Uzdrowisko Kamień Pomorski specjalizuje się w programach rehabilitacyjnych z użyciem najnowszych technologii, korzystając z wieloletniego doświadczenia w rehabilitacji leczniczej oraz doświadczenia, zdobytego w czasie kilkuletnich badań naukowych, poświęconych pacjentom z urazem rdzenia, prowadzonych w Instytucie Badawczym innowacyjnych metod rehabilitacji.

Podczas leczenia w naszym ośrodku zwracamy uwagę nie tylko na aspekt sprawności ruchowej, ale również na inne problemy z jakimi zmagają się pacjenci po urazie rdzenia kręgowego, jak np.: depresja, problemy urologiczne, zaburzenia w sferze życia seksualnego, zaburzenia oddychania w czasie snu. Naszym celem jest również nauczyć osobę niepełnosprawną, jak radzić sobie z podstawowymi czynnościami życiowymi, np. pod prysznicem, na basenie czy w samochodzie.

Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się w nowoczesnym ośrodku z doskonałą bazą zabiegową i najwyższej jakości sprzętem rehabilitacyjnym, a pacjenci otrzymują komfortowe warunki zakwaterowania w obiekcie hotelowym, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Plan rehabilitacji ustalany jest zespołowo z udziałem lekarza, fizjoterapeuty, pielęgniarki i psychologa. W programie rehabilitacji stosujemy ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą, w tym ćwiczenia PNF, trening chodu z użyciem robotów, dodatkowe ćwiczenia fizjoterapeutyczne, które wspomagają rehabilitację lub przygotowują do niej.

Narzędzia, z których korzystamy podczas rehabilitacji naszych pacjentów: Egzoszkielet, Lokomat, Luna.

Egzoszkielet i lokomat - dla kogo?

  • dla osób po udarach mózgu

  • dla osób po urazach rdzenia kręgowego i mózgu (na skutek wypadków)

  • dla osób ze stwardnieniem rozsianym

  • dla osób z porażeniem mózgowym


Dowiedz się więcej: Rehabilitacja neurologicznaRoboty rehabilitacyjne

Egzoszkielet to zaawansowane technologicznie urządzenie, przywracające właściwe schematy ruchowe, a pionowy ruch poprawia wydolność i siłę mięśniową pacjenta. Dowiedz się więcej o egzoszkielecie.

Lokomat to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu pacjent samodzielnie wykonuje ruch, zgodnie z prawidłowym wzorcem chodu zakodowanym w systemie operacyjnym. Dowiedz się więcej o lokomacie.Rehabilitacja w warunkach ambulatoryjnych

Sesje z robotami prowadzone są także w trybie ambulatoryjnym dla pacjentów bez zakwaterowania.

CENNIK usług ambulatoryjnych (za osobę)
Pakiet: EGZOSZKIELET Sesja do 60 min. z przygotowaniem 230 zł
Kwalifikacja lekarska 120 zł
Pakiet: LOKOMAT Sesja do 60 min. z przygotowaniem 230 zł
Kwalifikacja lekarska 120 zł

Informujemy, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje zabiegów specjalistycznej rehabilitacji z wykorzystaniem egzoszkieletu i lokomatu.