2 kwietnia 2024

Wings for Life: Uzdrowisko Kamień Pomorski dołącza do biegu w egzoszkielecie!

Już wkrótce kolejna edycja niezwykłego biegu ulicznego Wings For Life World Run. 5 maja 2024 r. zawodnicy na całym świecie pobiegną dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego. Dzięki egzoszkieletom w Poznaniu pobiegną też ci, „którzy nie mogą”.
29 listopada 2023

Regulamin przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego  w Uzdrowisku Kamień Pomorski dla pacjentów korzystających z leczenia uzdrowiskowego i rehabilitacji

Regulamin przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego  w Uzdrowisku Kamień Pomorski dla pacjentów korzystających z leczenia uzdrowiskowego i rehabilitacji   Szanowni Państwo, W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz […]
30 kwietnia 2023

Aqua aerobik – ćwiczenia w basenie dla każdego

qua aerobic to ćwiczenia w wodzie polecane są niemal wszystkim, także osobom z nadwagą, osteoporozą, artretyzmem czy z dysfunkcją układu ruchu. Mogą z nich korzystać także osoby starsze – ćwiczenia na basenie dla seniorów są doskonałym sposobem na bezpieczny trening.
30 marca 2023

Metoda PNF – na czym polega i kiedy warto stosować ćwiczenia PNF

Metoda PNF wchodzi w skład programu rehabilitacji m.in. po urazach układu ruchu, w zaburzeniach w obrębie układu kostno–mięśniowego, neurologicznych, po udarze mózgu. To kompleksowa terapia, która charakteryzuje się holistycznym podejściem do pacjenta i zgodnie z założeniami, ma być prowadzona bezboleśnie.
5 stycznia 2023

Prezent dla Babci i Dziadka: voucher do Uzdrowiska

Voucher do Uzdrowiska Kamień Pomorski to doskonały pomysł na prezent dla babci i dziadka, nie tylko z okazji ich zimowego święta. Wyjazd na wczasy uzdrowiskowe to dla seniorów szansa na poprawę zdrowia, kondycji i samopoczucia, a także możliwość odpoczynku i skorzystania z atrakcji towarzyskich i krajobrazowych, jakie oferują miejscowości uzdrowiskowe.
30 listopada 2022

Hydroterapia – na co pomaga i jakie zabiegi wybrać?

Już w starożytności wierzono, że woda może uzdrowić ciało. Jej właściwości, dawkujące pacjentom bodźce termiczne i mechaniczne, przynoszą ulgę w bólu, poprawiają kondycję, polepszają pracę serca i układu krążenia, a także dodają energii i wigoru. Dlatego też w Uzdrowisku Kamień Pomorski, oprócz zabiegów balneoterapii, wykorzystujących wody lecznicze, skorzystać można z wielu atrakcyjnych form zabiegów wodnych.