Leczenie uzdrowiskowe pobyty NFZ ze skierowaniem

Leczenie uzdrowiskowe, jako świadczenie gwarantowane, przysługuje osobom ubezpieczonym, jednak nie częściej niż raz na 18 miesięcy. Prowadzone jest ono w szpitalach i sanatoriach położonych na terenie uzdrowisk z wykorzystaniem właściwości naturalnych surowców leczniczych, klimatu oraz z udziałem zabiegów z zakresu fizjoterapii.

Jak otrzymać skierowanie z NFZ na leczenie uzdrowiskowe?

Skierowanie do sanatorium może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, który posiada aktualną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Skierowanie wraz z aktualnymi wynikami badań przesyłane jest do macierzystego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i weryfikowane przez lekarza balneologii i medycyny fizykalnej. Fundusz określa rodzaj leczenia, zakład lecznictwa uzdrowiskowego oraz termin rozpoczęcia i czas trwania kuracji zgodnie z zawartymi umowami. Skierowanie musi zostać potwierdzone ubezpieczonemu na 14 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe podlega weryfikacji co 18 miesięcy, licząc od dnia jego wystawienia. Okres oczekiwania na realizację skierowania zależy od oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Fundusz finansuje wyłącznie leczenia (zabiegi) stanowiące podstawę skierowania, tj. związanych z podstawową jednostką chorobową.

Co zabrać ze sobą do uzdrowiska?

Wyjeżdżając na leczenie uzdrowiskowe należy pamiętać o zabraniu ze sobą: skierowania potwierdzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dowodu osobistego oraz aktualnego dowodu ubezpieczenia zdrowotnego. Trzeba wziąć również wszystkie dokumenty medyczne oraz leki na cały okres pobytu.

Pacjent powinien zabrać ze sobą również przydatne w czasie pobytu rzeczy osobiste, m.in. przybory toaletowe, strój gimnastyczny sportowy, strój kąpielowy, obuwie sportowe.

Koszty pobytu

Turnus trwa od 21 do 28 dni w zależności od rodzaju skierowania. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa całkowite koszty leczenia i część opłat pobytu. Pacjent ponosi koszty przejazdu do sanatorium i z powrotem, na miejscu uiszcza opłatę klimatyczną oraz częściową odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania. Kuracjusze zobowiązani są również do uregulowania opłaty uzdrowiskowej zgodnie z Uchwałami lokalnych Urzędów Miast.

Rodzaje pobytów w Uzdrowisku Kamień Pomorski

  • Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne
  • Uzdrowiskowe leczenie szpitalne
  • Uzdrowiskowa rehabilitacja w Szpitalu Uzdrowiskowym

Rehabilitacja lecznicza pobyty NFZ ze skierowaniem

Rehabilitacja lecznicza jest świadczeniem gwarantowanych przeznaczonym dla pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego.

Jak otrzymać skierowanie na rehabilitację leczniczą?

Rehabilitacja lecznicza realizowana jest w oparciu o skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego posiadającego aktualną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia po weryfikacji dokumentacji medycznej i oceny stanu zdrowia pacjenta.

Co zabrać ze sobą na rehabilitację w sanatorium?

Wyjeżdżając na rehabilitację należy pamiętać o zabraniu ze sobą: skierowania potwierdzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dowodu osobistego oraz aktualnego dowodu ubezpieczenia zdrowotnego. Trzeba wziąć również wszystkie dokumenty medyczne oraz leki na cały okres pobytu.

Pacjent powinien zabrać ze sobą również przydatne w czasie pobytu rzeczy osobiste, m.in. przybory toaletowe, strój gimnastyczny sportowy, strój kąpielowy, obuwie sportowe.

Koszty pobytu

Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa całkowite koszty leczenia i pobytu. Pacjent ponosi jednak koszty przejazdu do szpitala i z powrotem.

Rodzaje pobytów w Uzdrowisku Kamień Pomorski

  • Rehabiltacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych

Sanatorium w Kamieniu Pomorskim

OBIEKTY I POKOJE DLA KURACJUSZY
Szpital Uzdrowiskowy MIESZKO


Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy kolejny etap remontu w Szpitalu Uzdrowiskowym Mieszko, do którego kierowani są kuracjusze na turnusy finansowane przez NFZ.

Co się zmieniło w Mieszku?

  • Wyższy standard: do dyspozycji kuracjuszy oddajemy wyłącznie pokoje z łazienkami, nowoczesne a jednocześnie przytulnie urządzone, wyposażone w wygodne łóżka, biurko, stolik kawowy. W nowych pokojach znajduje się czajnik, telewizor z płaskim ekranem, a w nowocześnie zaaranżowanych łazienkach - suszarka do włosów.
  • Nowe aranżacje: wszystkie meble są nowe, a ściany i podłogi starannie odnowione z użyciem wysokiej jakości materiałów. Metamorfozę uzupełnia nowa stolarka drzwiowa, funkcjonalne oświetlenie, bezpieczne instalacje.
  • Odnowione części wspólne: gruntowny remont przeszły korytarze i klatki schodowe, będące dziś zarówno eleganckie, jak i bezpieczne w użytkowaniu oraz - wcześniej - recepcja oraz stołówka, gdzie serwowane są posiłki.
  • Otoczenie obiektu: dodatkowym udogodnieniem jest nowa droga dojazdowa i podjazd do szpitala, chodniki, a także alejki w parku ze stylowymi ławkami i oświetleniem. Całość doskonale komponuje się z odnowioną wcześniej elewacją imponującego budynku, będącego jedną ze sztandarowych wizytówek Kamienia Pomorskiego.

W obiekcie znajduje się doskonale wyposażona baza zabiegowa, pełniony jest także całodobowy dyżur lekarsko-pielęgniarski. Kuracjusze mają również dostęp do basenu, znajdującego się w Mieszko II, do którego prowadzą korytarze.
Sanatorium Uzdrowiskowe CHROBRY


W Sanatorium Uzdrowiskowym Chrobry do dyspozycji kuracjuszy są pokoje z łazienkami, wyposażone w łóżka, stolik, miejsce do pracy, telewizor. Własna baza zabiegowa, jadalnia i kawiarnia powodują, że kuracjusz otrzymuje świadczenia w jednym miejscu. Obiekt przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. W obiekcie pełniony jest całodobowy dyżur lekarsko-pielęgniarski. Budynek sąsiaduje z miejskim parkiem zieleni.
Sanatorium Uzdrowiskowe DĄBRÓWKA


Obiekt Dąbrówka położony w strefie uzdrowiskowej C, poza ścisłym centrum Kamienia Pomorskiego. Kwaterujemy w obiekcie kuracjuszy w pokojach typu studio z osobnymi łazienkami. W obiekcie zapewniamy dostęp do internetu bezprzewodowego. Baza zabiegowa znajduje się na miejscu. Na zabiegi w basenie solankowym dowozimy kuracjuszy własnym transportem osobowym. W obiekcie pełniony jest całodobowy dyżur lekarsko-pielęgniarski.


Dodatkowe badania i zabiegi


Pobyt w Uzdrowisku Kamień Pomorski to doskonały moment na zrobienie dodatkowych badań, na które zwykle brakuje czasu. Zapraszamy na badania diagnostyczne, które pozwolą ocenić stan zdrowia oraz do skorzystania z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, pomagających powrócić do formy.

Podczas pobytu sanatoryjnego warto skorzystać również z usług naszej Kliniki Stomatologicznej. Wyposażona w nowoczesny sprzęt stomatologiczny pozwala na wykonanie kompleksowych badań, w tym pełną radiodiagnostykę włącznie z tomografią komputerową.

Dodatkowe badania oraz zabiegi są płatne zgodnie z obowiązującym cennikiem. Szczegółowe informacje dotyczące naszej oferty można uzyskać w recepcjach obiektów.

przedluzenie turnusu

Czy można przedłużyć pobyt w sanatorium?


Turnus sanatoryjny trwa od 3 do 4 tygodni, w zależności od zapisów w skierowaniu NFZ. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Uzdrowisku Kamień Pomorski na zasadach komercyjnych.

Zachęcamy do skorzystania jednego z naszych pakietów pobytowych, takich jak np. "Zdrowie Seniora", z programem pomagającym uporać się ze schorzeniami, które z wiekiem są coraz bardziej uciążliwe. Poprawę ogólnej kondycji fizycznej oraz sprawność ruchową osób w każdym wieku zapewni „Pakiet Leczniczy” z 3 zabiegami dziennie.

Dla tych, którzy chcą przedłużyć pobyt w Kamieniu Pomorskim, by skorzystać z jego atrakcji i wypocząć w uzdrowiskowym klimacie, polecamy "Pobyt hotelowy" lub pobyt z 10 zabiegami relaksacyjno-medycznymi.

przyjazd do sanatorium z osoba towarzyszaca

Czy można jechać do sanatorium z osobą towarzyszącą?


Skierowanie do sanatorium osoby dorosłej nie przewiduje możliwości wyjazdu z osobą towarzyszącą, np. z dzieckiem czy małżonkiem. Wyjazd do sanatorium z osobą towarzyszącą jest jednak możliwy, pod warunkiem odpłatnego zakwaterowania drugiej osoby. Zakwaterowanie osoby towarzyszącej w tym samym pokoju jest uzależnione jednak od dostępności miejsc.

Osoba towarzysząca może skorzystać z pobytu hotelowego lub wybrać jeden z naszych pakietów z zabiegami.

W przypadku, gdy oboje partnerów mają skierowanie NFZ na pobyt w uzdrowisku, dokładamy wszelkich starań, by zakwaterować ich we wspólnym pokoju. Jest to jednak także uzależnione od obłożenia turnusów sanatoryjnych.

Skontaktuj się z nami

To, czy można przedłużyć pobyt w sanatorium lub przyjechać z osobą towarzyszącą, może być uzależnione od dostępności miejsc w naszych obiektach. Dlatego też zachęcamy do wcześniejszego kontakt w celu potwierdzenia możliwości skorzystania z dodatkowych usług.

Jak wykorzystać wolny czas w Uzdrowisku?

zabytki, atrakcje, wypoczynek