Mało jest takich miejsc, jak kamieński Szpital Uzdrowiskowy Mieszko, które tak harmonijne łączą tradycję z nowoczesnością. To tu, w zabytkowym budynku z przełomu XIX i XX wieku - największym obiekcie Uzdrowiska Kamień Pomorski - przeprowadza się specjalistyczne zabiegi leczenia uzdrowiskowego oraz rehabilitacji przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń i sprzętu, korzystając przy tym z nieocenionych właściwości naturalnych surowców - borowiny i solanki.

Na miarę istniejących i zmieniających się warunków dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom jak najlepsze warunki do leczenia i rehabilitacji. Fakt, że ci już nam bardzo dobrze znani ciągle do nas wracają zadowoleni z usług, a nowi także przyjeżdżają po pomoc, daje najwięcej satysfakcji i zadowolenia."

Kierownik Szpitala Uzdrowiskowego MIESZKO

Dla pacjentów Szpitala Uzdrowiskowego w Kamieniu Pomorskim

Nasz obiekt poddaliśmy rewitalizacji, w trakcie której wyremontowaliśmy frontową elewację budynku, wykonaliśmy nowe zadaszenia i efektowne oświetlenie. Metamorfozie poddane zostało również wnętrze szpitala: recepcja, korytarze czy baza zabiegowa zapewniają pacjentom i kuracjuszom odpowiedni komfort. Na miejscu jest także przestronna jadalnia, w której serwowane są posiłki.

Zmieniamy się dla Was!

Naszą misją jest efektywne leczenie uzdrowiskowe, ale i spełnianie oczekiwań naszych kuracjuszy. Dlatego jest nam niezmiernie miło poinformować, że kontynuujemy prace remontowe, których celem jest podniesienie standardu obiektu Mieszko.

Pierwsze nowoczesne a jednocześnie przytulnie urządzone pokoje z łazienkami zostały oddane już do dyspozycji gości, zarówno tych, przebywających na pobytach komercyjnych, jak i finansowanych przez NFZ. Wkrótce wszystkie pomieszczenia, w tym także części wspólne, odpowiadać będą współczesnym normom, zapewniając komfortowy wypoczynek wszystkim odwiedzającym budynek Mieszko.

Nowe pokoje i apartamenty wyposażone są w wygodne łóżka, biurko, stolik kawowy. Dodatkowo do dyspozycji gości jest czajnik, telewizor z płaskim ekranem, a w nowocześnie zaaranżowanych łazienkach - suszarka do włosów. Wszystkie meble i wyposażenie są nowe, a ściany i podłogi starannie odnowione z użyciem wysokiej jakości materiałów. W pokojach z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami i prowadzących do nich korytarzach, zrezygnowaliśmy z wykładzin na rzecz paneli. Metamorfozę uzupełnia nowa stolarka drzwiowa, funkcjonalne oświetlenie, bezpieczne instalacje.

Obecnie Szpital doskonale wpisuje się w nowoczesny kompleks, który tworzy wraz z dobudowanym wcześniej skrzydłem, w którym działa m.in. Instytut Badawczy Innowacyjnych Metod Rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego - unikatowa na skalę europejską specjalistyczna placówka naukowa, badawcza i rehabilitacyjna.

Zabiegi lecznicze

Cieszy nas rosnące zadowolenie gości z pobytu w kamieńskim Mieszku, którzy zauważają i doceniają rozpoczęty proces inwestycyjny, ale przede wszystkim cenią sobie bardzo wysoką jakość zabiegów tu prowadzonych.

Doświadczona, stale podnosząca swoje kwalifikacje kadra medyczna oraz baza zabiegowa, to bez wątpienia największe atuty szpitala w Kamieniu Pomorskim, doceniane przez pacjentów i od lat budujące renomę naszego Uzdrowiska. Zwłaszcza, że oferta wykonywanych zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, wodolecznictwa jest imponująca. Skuteczność tych zabiegów podnosimy, uzupełniając je o charakterystyczne dla kamieńskiego uzdrowiska przyrodolecznictwo.

Rangę ośrodka podnosi dodatkowo specjalistyczna rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu i lokomatu. Nasza kadra - obsługująca te unikatowe urządzenia - ma największe w kraju doświadczenie, wsparte odnotowanymi przypadkami przywrócenia funkcjonalności organów ruchu.

Strefa SPA z basenem solankowym

Naszych gości i kuracjuszy zapraszamy do korzystania z nowoczesnego basenu solankowego. Dzięki naturalnemu bogactwu uzdrowiska - solance, już sama kąpiel uzyskuje niezwykłe właściwości lecznicze, a połączona z ćwiczeniami – jako forma aktywnego wypoczynku – wpływa kojąco na duszę i ciało.

W wydzielonej Strefie SPA na parterze budynku znajduje się także jacuzzi i sauna.

Otoczenie obiektu

Duże wrażenie na przyjeżdżających do Kamienia Pomorskiego robi teren przed szpitalem: nowa droga dojazdowa i podjazd do szpitala, chodniki, alejki oraz cieszący oko park ze stylowymi ławkami i oświetleniem, licznymi nasadzeniami kwiatów, krzewów i drzew.

Choć Mieszko odpowiada dziś znacznie wyższym standardom niż w czasach jego powstania, udało nam się zachować jego wyjątkowy urok, dzięki oryginalnym elementy zabytkowej architektury i aranżacji wnętrz. Trudno o lepsze miejsce do rehabilitacji i wypoczynku.

Noclegi w Kamieniu Pomorskim

Pobyt hotelowy w obiekcie Mieszko
CENA ZA 1 DOBĘ ZE ŚNIADANIEM OD OSOBY
POKÓJ SEZON A
01.07-30.09
SEZON B
01.04-30.06
oraz 01.10-30.10
SEZON C
01.11-31.03
MIESZKO
Pokój 1-osobowy 369 zł 329 zł 255 zł
Miejsce w pokoju 2-osobowym 325 zł 290 zł 225 zł
Pokój 2-osobowy dla 1 osoby 395 zł 355 zł 275 zł
Apartament dla 1 lub 2 osób 659 zł 615 zł 605 zł

  • apartament: każda kolejna osoba - dopłata 260 zł

Dzieci:

  • do 6 lat - 35 zł opłaty za media w przypadku zajmowania łóżka wraz z osobą dorosłą
  • do 12 lat - 50 % rabatu od pełnej ceny za nocleg