Posiadaną najbardziej aktualną dokumentację medyczną, dokument potwierdzający tożsamość, skierowanie na leczenie, wygodny strój (sportowy) do rehabilitacji oraz strój kąpielowy.
Każdej osobie zapewniamy po dwa ręczniki będące na wyposażeniu pokoju. Istnieje możliwość ich wymiany w trakcie pobytu. Dla większego komfortu zalecamy dodatkowo zabrać ze sobą ręcznik.
Tak, prosimy o zgłoszenie wymaganej diety przy rezerwacji.
W uzdrowisku jest możliwa wymiana pościeli na życzenie klienta.
Obiekty uzdrowiska są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z obowiązującymi, europejskimi standardami. Posiadają windy oraz podjazdy.
Oczywiście, w każdym obiekcie znajdują się depozyty.
Tak, w kamieńskim uzdrowisku można dokonywać płatności w tej formie, honorujemy karty płatnicze Visa i Master Card.
W przypadku leczenia sanatoryjnego kuracjusz wnosi częściową odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania - regulowaną aktualnym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. W przypadku rehabilitacji leczniczej pacjenci dopłacają do pobytu zgodnie z aktualnym zarządzeniem wewnętrznym. Dodatkowo kuracjusz ponosi koszt opłaty klimatycznej (za wyjątkiem osób zwolnionych z odpłatności).
Oczywiście, istnieje możliwość płatnego pobytu osoby towarzyszącej w naszym uzdrowisku. W tym przypadku należy dokonać wcześniejszej rezerwacji.
Tak, oferta uzdrowiska jest bardzo szeroka - oferujemy zarówno sam nocleg jak i pobyty lecznicze oraz rehabilitacyjne.
Oczywiście, taką usługę świadczymy nieodpłatnie. W terminach zmian turnusów uzdrowiskowy bus kursuje wahadłowo w godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów oraz autobusów. W innych przypadkach kwestie przewozu należy uzgadniać podczas rezerwacji.
Na terenie uzdrowiska znajduje się strefa płatnego postoju. Koszt uwarunkowany jest od czasu postoju : do 15 min. = 0zł ; do 1h = 2zł; 24h = 5zł. Wjazd do strefy od ulicy Szpitalnej.
Tak, na terenie uzdrowiska jest kawiarnia dostępna dla kuracjuszy.
Z Kamienia Pomorskiego najbliżej jest do Dziwnówka (9 km). Miejscowości są skomunikowane (PKS, bus). Do Dziwnówka prowadzi wydzielona ścieżka rowerowa.
Tak, organizujemy wycieczki krajowe oraz zagraniczne.
Doba hotelowa trwa od godziny 14:00 do godziny 11:00 następnego dnia, chyba że odmienne warunki pobytu zostały ustalone indywidualnie i zapisane w formularzu rezerwacji.
Od godziny 22:00 do 6:00 w obiektach Uzdrowiska Kamień Pomorski S.A. obowiązuje bezwzględna cisza nocna. W okresie od 1 czerwca do 30 września cisza nocna obowiązuje w godzinach od 23:00 do 6:00.
Istnieje możliwość zabrania ze sobą swojego ukochanego pupila domowego i zamieszkania z nim w obiekcie Gryf.
Tak, w obiektach Mieszko II oraz Chrobry istnieje możliwość skorzystania z Internetu.
Tak, dwie wizyty - jedna na początku i druga na końcu pobytu, są bezpłatne. Osoby ze skierowaniem szpitalnym i sanatoryjnym mają tyle wizyt lekarskich, ile wymaga tego kuracja.
Oczywiście. W doborze odpowiednich zabiegów może doradzić lekarz.
Każdy pacjent rozpoczynający kurację w uzdrowisku poddany jest badaniu lekarskiemu, aby określić, czy nie ma przeciwwskazań do konkretnych zabiegów. O doborze zabiegów decyduje lekarz.
Tak, bazy zabiegowe znajdują się w tych samych obiektach, bądź połączonych ze sobą wspólnym korytarzem (Mieszko i Mieszko II). Wyjątkiem jest basen solankowy znajdujący się w Mieszku II.
Oczywiście, uzdrowisko posiada basen solankowy i strefę spa, gdzie znajdują się: sauna, jacuzzi oraz gabinet masażu.
Z usług Kliniki Stomatologicznej może skorzystać każdy gość uzdrowiska. Diagnostyka, w tym zaawansowana radiodiagnostyka, leczenie oraz protetyka z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu są usługami komercyjnymi.
Znając termin pobytu w uzdrowisku, proponujemy wcześniejszą rejestrację telefoniczną: +48 91 32 17 500
Mieszko II posiada wyłącznie pokoje jednoosobowe i dwuosobowe zarówno w części szpitala uzdrowiskowego jak i w części hotelowej. Wszystkie w wysokim standardzie w tym również przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Naszą specjalnością jest rehabilitacja po urazach rdzenia kręgowego oraz mózgowo-czaszkowych, np.: w wyniku wypadków komunikacyjnych lub innych zdarzeń losowych, po ostrych incydentach naczyniowych w obrębie mózgu (np. udar krwotoczny lub niedokrwienny) oraz w przypadku przewlekłych chorób układu nerwowego (stwardnienie rozsiane SM, choroba Parkinsona), a także wielu innych. Skutecznie także pomagamy pacjentom cierpiącym na schorzenia reumatologiczne, miejscowe dysfunkcje i zespoły bólowe. Jesteśmy wyjątkowym ośrodkiem rehabilitacyjnym w Polsce, który posiada i wykorzystuje na co dzień egzoszkielety - najnowszej generacji przenośne, bioniczne szkielety. To unikatowe urządzenie daje pacjentom bez sprawności poruszania się możliwość korzystania z jednej z najbardziej innowacyjnych metod terapii funkcjonalnej, podczas której w pozycji pionowej, w naturalnym ruchu podczas swobodnego chodu następuje stymulacja tkanek i układów organizmu. Podobne możliwości zapewnia inne urządzenie w naszym uzdrowisku, czyli lokomat - orteza pozwalająca na chód po bieżni.