SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
tel. +48 91 38 25 043
+48 91 38 25 044
RECEPCJE OBIEKTÓW:
- Mieszko: +48 91 38 20 630
- Chrobry: +48 91 35 08 949
- Dąbrówka:
+48 91 38 20 880
(pon.-pt. w godz. 08:00-15:00)
+48 513 160 647
(pon.-pt. od godz. 15:00 oraz w weekendy i święta)
Leczenie uzdrowiskowe pobyty NFZ ze skierowaniem
Leczenie uzdrowiskowe, jako świadczenie gwarantowane, przysługuje osobom ubezpieczonym, jednak nie częściej niż raz na 18 miesięcy. Prowadzone jest ono w szpitalach i sanatoriach położonych na terenie uzdrowisk z wykorzystaniem właściwości naturalnych surowców leczniczych, klimatu oraz z udziałem zabiegów z zakresu fizjoterapii.
Jak otrzymać skierowanie z NFZ na leczenie uzdrowiskowe?
Skierowanie do sanatorium może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, który posiada aktualną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Skierowanie wraz z aktualnymi wynikami badań przesyłane jest do macierzystego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i weryfikowane przez lekarza balneologii i medycyny fizykalnej. Fundusz określa rodzaj leczenia, zakład lecznictwa uzdrowiskowego oraz termin rozpoczęcia i czas trwania kuracji zgodnie z zawartymi umowami. Skierowanie musi zostać potwierdzone ubezpieczonemu na 14 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe podlega weryfikacji co 18 miesięcy, licząc od dnia jego wystawienia. Okres oczekiwania na realizację skierowania zależy od oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Fundusz finansuje wyłącznie leczenia (zabiegi) stanowiące podstawę skierowania, tj. związanych z podstawową jednostką chorobową.
Co zabrać ze sobą do uzdrowiska?
Wyjeżdżając na leczenie uzdrowiskowe należy pamiętać o zabraniu ze sobą: skierowania potwierdzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dowodu osobistego oraz aktualnego dowodu ubezpieczenia zdrowotnego. Trzeba wziąć również wszystkie dokumenty medyczne oraz leki na cały okres pobytu.
Pacjent powinien zabrać ze sobą również przydatne w czasie pobytu rzeczy osobiste, m.in. przybory toaletowe, strój gimnastyczny sportowy, strój kąpielowy, obuwie sportowe.
Koszty pobytu
Turnus trwa od 21 do 28 dni w zależności od rodzaju skierowania. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa całkowite koszty leczenia i część opłat pobytu. Pacjent ponosi koszty przejazdu do sanatorium i z powrotem, na miejscu uiszcza opłatę klimatyczną oraz częściową odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania. Kuracjusze zobowiązani są również do uregulowania opłaty uzdrowiskowej zgodnie z Uchwałami lokalnych Urzędów Miast.
Rodzaje pobytów w Uzdrowisku Kamień Pomorski
- Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne
- Uzdrowiskowe leczenie szpitalne
- Uzdrowiskowa rehabilitacja w Szpitalu Uzdrowiskowym
Rehabilitacja lecznicza pobyty NFZ ze skierowaniem
Rehabilitacja lecznicza jest świadczeniem gwarantowanych przeznaczonym dla pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego.
Jak otrzymać skierowanie na rehabilitację leczniczą?
Rehabilitacja lecznicza realizowana jest w oparciu o skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego posiadającego aktualną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia po weryfikacji dokumentacji medycznej i oceny stanu zdrowia pacjenta.
Co zabrać ze sobą na rehabilitację w sanatorium?
Wyjeżdżając na rehabilitację należy pamiętać o zabraniu ze sobą: skierowania potwierdzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dowodu osobistego oraz aktualnego dowodu ubezpieczenia zdrowotnego. Trzeba wziąć również wszystkie dokumenty medyczne oraz leki na cały okres pobytu.
Pacjent powinien zabrać ze sobą również przydatne w czasie pobytu rzeczy osobiste, m.in. przybory toaletowe, strój gimnastyczny sportowy, strój kąpielowy, obuwie sportowe.
Koszty pobytu
Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa całkowite koszty leczenia i pobytu. Pacjent ponosi jednak koszty przejazdu do szpitala i z powrotem.
Rodzaje pobytów w Uzdrowisku Kamień Pomorski
- Rehabiltacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych
Sanatorium w Kamieniu Pomorskim
OBIEKTY I POKOJE DLA KURACJUSZY
Szpital Uzdrowiskowy MIESZKO
Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy kolejny etap remontu w Szpitalu Uzdrowiskowym Mieszko, do którego kierowani są kuracjusze na turnusy finansowane przez NFZ.
Co się zmieniło w Mieszku?
- Wyższy standard: do dyspozycji kuracjuszy oddajemy wyłącznie pokoje z łazienkami, nowoczesne a jednocześnie przytulnie urządzone, wyposażone w wygodne łóżka, biurko, stolik kawowy. W nowych pokojach znajduje się czajnik, telewizor z płaskim ekranem, a w nowocześnie zaaranżowanych łazienkach - suszarka do włosów.
- Nowe aranżacje: wszystkie meble są nowe, a ściany i podłogi starannie odnowione z użyciem wysokiej jakości materiałów. Metamorfozę uzupełnia nowa stolarka drzwiowa, funkcjonalne oświetlenie, bezpieczne instalacje.
- Odnowione części wspólne: gruntowny remont przeszły korytarze i klatki schodowe, będące dziś zarówno eleganckie, jak i bezpieczne w użytkowaniu oraz - wcześniej - recepcja oraz stołówka, gdzie serwowane są posiłki.
- Otoczenie obiektu: dodatkowym udogodnieniem jest nowa droga dojazdowa i podjazd do szpitala, chodniki, a także alejki w parku ze stylowymi ławkami i oświetleniem. Całość doskonale komponuje się z odnowioną wcześniej elewacją imponującego budynku, będącego jedną ze sztandarowych wizytówek Kamienia Pomorskiego.
W obiekcie znajduje się doskonale wyposażona baza zabiegowa, pełniony jest także całodobowy dyżur lekarsko-pielęgniarski. Kuracjusze mają również dostęp do basenu, znajdującego się w Mieszko II, do którego prowadzą korytarze.
Sanatorium Uzdrowiskowe CHROBRY
W Sanatorium Uzdrowiskowym Chrobry do dyspozycji kuracjuszy są pokoje z łazienkami, wyposażone w łóżka, stolik, miejsce do pracy, telewizor. Własna baza zabiegowa, jadalnia i kawiarnia powodują, że kuracjusz otrzymuje świadczenia w jednym miejscu. Obiekt przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. W obiekcie pełniony jest całodobowy dyżur lekarsko-pielęgniarski. Budynek sąsiaduje z miejskim parkiem zieleni.
Sanatorium Uzdrowiskowe DĄBRÓWKA
Obiekt Dąbrówka położony w strefie uzdrowiskowej C, poza ścisłym centrum Kamienia Pomorskiego. Kwaterujemy w obiekcie kuracjuszy w pokojach typu studio z osobnymi łazienkami. W obiekcie zapewniamy dostęp do internetu bezprzewodowego. Baza zabiegowa znajduje się na miejscu. Na zabiegi w basenie solankowym dowozimy kuracjuszy własnym transportem osobowym. W obiekcie pełniony jest całodobowy dyżur lekarsko-pielęgniarski.
Dodatkowe badania i zabiegi
Pobyt w Uzdrowisku Kamień Pomorski to doskonały moment na zrobienie dodatkowych badań, na które zwykle brakuje czasu. Zapraszamy na badania diagnostyczne, które pozwolą ocenić stan zdrowia oraz do skorzystania z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, pomagających powrócić do formy.
Podczas pobytu sanatoryjnego warto skorzystać również z usług naszej Kliniki Stomatologicznej. Wyposażona w nowoczesny sprzęt stomatologiczny pozwala na wykonanie kompleksowych badań, w tym pełną radiodiagnostykę włącznie z tomografią komputerową.
Dodatkowe badania oraz zabiegi są płatne zgodnie z obowiązującym cennikiem. Szczegółowe informacje dotyczące naszej oferty można uzyskać w recepcjach obiektów.
Czy można przedłużyć pobyt w sanatorium?
Turnus sanatoryjny trwa od 3 do 4 tygodni, w zależności od zapisów w skierowaniu NFZ. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Uzdrowisku Kamień Pomorski na zasadach komercyjnych.
Zachęcamy do skorzystania jednego z naszych pakietów pobytowych, takich jak np. "Zdrowie Seniora", z programem pomagającym uporać się ze schorzeniami, które z wiekiem są coraz bardziej uciążliwe. Poprawę ogólnej kondycji fizycznej oraz sprawność ruchową osób w każdym wieku zapewni „Pakiet Leczniczy” z 3 zabiegami dziennie.
Dla tych, którzy chcą przedłużyć pobyt w Kamieniu Pomorskim, by skorzystać z jego atrakcji i wypocząć w uzdrowiskowym klimacie, polecamy "Pobyt hotelowy" lub pobyt z 10 zabiegami relaksacyjno-medycznymi.
Czy można jechać do sanatorium z osobą towarzyszącą?
Skierowanie do sanatorium osoby dorosłej nie przewiduje możliwości wyjazdu z osobą towarzyszącą, np. z dzieckiem czy małżonkiem. Wyjazd do sanatorium z osobą towarzyszącą jest jednak możliwy, pod warunkiem odpłatnego zakwaterowania drugiej osoby. Zakwaterowanie osoby towarzyszącej w tym samym pokoju jest uzależnione jednak od dostępności miejsc.
Osoba towarzysząca może skorzystać z pobytu hotelowego lub wybrać jeden z naszych pakietów z zabiegami.
W przypadku, gdy oboje partnerów mają skierowanie NFZ na pobyt w uzdrowisku, dokładamy wszelkich starań, by zakwaterować ich we wspólnym pokoju. Jest to jednak także uzależnione od obłożenia turnusów sanatoryjnych.
Jak wykorzystać wolny czas w Uzdrowisku?
Zabytki Kamienia Pomorskiego
Wolny czas w sanatorium warto wykorzystać na zwiedzanie jednego z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Liczne zabytki archeologiczne, jak skarb z epoki brązu czy rękojeść noża Wikingów z X wieku oraz pamiątki z bliższych dziejów Kamienia Pomorskiego obejrzeć można w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.
Kamień Pomorski to miasto z bogatą historią, a zabytki jak Katedra św. Jana Chrzciciela, Zamek Biskupów Kamieńskich czy Ratusz przyciągają turystów z całej Polski.
Trasy turystyczne
W Uzdrowisku Kamień Pomorski panują doskonałe warunki do marszu z kijami. Wyruszając z obiektów Uzdrowiska Kamień Pomorski, do nordic walking wykorzystujemy lokalne szlaki turystyczne. Przykładowo, szlak czarny prowadzi z Kamienia Pomorskiego przez Królewski Głaz do Chrząszczewa. Królewski Głaz związany jest z licznymi legendami o powstaniu miasta. Ogromnej wielkości głaz narzutowy znajduje się kilkadziesiąt metrów od północnego brzegu Wyspy Chrząszczewskiej. Powrót proponujemy trasą alternatywną – nawierzchnią wału przeciwpowodziowego – ze wspaniałym widokiem na Zalew Kamieński i samo miasto.
Pobyt w jednym z obiektów Uzdrowiska Kamień Pomorski warto połączyć ze zwiedzaniem okolicy: Wolińskiego Parku Narodowego, Międzyzdrojów, Międzywodzia, Dziwnowa (latem można popłynąć tam statkiem bezpośrednio z kamieńskiej mariny) i Dziwnówka.
Wczasy dla seniora nad morzem
Jak daleko od Morza Bałtyckiego znajduje się Kamień Pomorski? Z Kamienia Pomorskiego najbliżej jest do Dziwnówka (9 km). Miejscowości są skomunikowane (PKS, bus). Do Dziwnówka prowadzi również wydzielona ścieżka rowerowa.
Nasi kuracjusze mają możliwość wypożyczyć w obiektach rowery i wybrać się na wycieczkę po mieście i okolicach.
Jednak podczas, gdy nadmorskie miejscowości pękają w szwach, a spacer po plaży między rozstawionymi parawanami jest praktycznie niemożliwy, w Kamieniu Pomorskim panuje relaksujący spokój, a piękna marina zachęca do niespiesznych spacerów, dostarczając wielu wrażeń.
Marina w Kamieniu Pomorskim
Kamień Pomorski słynie ze znakomitych warunków do uprawiania sportów wodnych. Od lat odbywają się tu imprezy żeglarskie, a ich uczestnicy korzystają z nowoczesnej mariny, wybudowanej w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.
Marina to także ulubione miejsce spacerów naszych kuracjuszy. Atutami mariny są położenie nad Zalewem Kamieńskim i bliskość Bałtyku, z którym łączy go rzeka Dziwna oraz bezpośrednie sąsiedztwo Starego Miasta z zabytkową zabudową katedralną. Podczas spacerów można skorzystać z usług licznych kafejek i barów, a także z oferty prywatnych rejsów.
Letnie i zimowe imprezy
Wakacje upływają w Kamieniu Pomorskim tradycyjnie pod znakiem muzyki mistrzów wypełniającej zabytkową romańsko-gotycką katedrę. To tam odbywają się koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwal ten jest najstarszym wydarzeniem muzycznym tego typu na Pomorzu Zachodnim i drugim, po Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Oliwie, w Polsce.
Również jesień i zima w Kamieniu Pomorskim to czas różnorodnych wydarzeń kulturalnych i festiwali. Koncerty, wystawy i przedstawienia wprowadzają odwiedzających w lokalną atmosferę, ujawniając folklor i kreatywność tego regionu.
Relaks i odpoczynek w Uzdrowisku
Nasi kuracjusze doceniają Uzdrowisko Kamień Pomorski nie tylko ze względu na wysoki poziom naszych zabiegów, ale także za doskonałe warunki sprzyjające relaksowi. Tu można wypocząć, odzyskać spokój i równowagę, pozbyć się nagromadzonego stresu i głęboko odetchnąć w przenośni i - dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi - także dosłownie.
Cisza i panujący tu spokój potęgują regeneracyjne działanie zabiegów uzdrowiskowych, dodają energii i pomagają odzyskać energię i chęć życia.