Pobyty z zabiegami dla zdrowego serca

pobyty z zabiegami

Jesienna i zimowa aura nie wpływa korzystnie na serce i cały układ krążenia. „Sercowcy” w tym okresie skarżą się na gorsze samopoczucie, które nasila brak ruchu i aktywności fizycznej. Oferta pobytu leczniczego w Uzdrowisku Kamień Pomorski to propozycja dla osób po zawale serca, po operacjach kardiochirurgicznych, po operacyjnym leczeniu wad serca, a także tych, które chcą się poddać diagnostyce kardiologicznej.

W czasie chłodnych miesięcy serce jest bardziej obciążone - efektem chłodu jest kurczenie się tętnic, przyspieszenie rytmu serca i wzrost ciśnienia tętniczego. Transport tlenu jest utrudniony, gdyż zwiększa się krzepliwość i lepkość krwi.

Na złe samopoczucie wpływ ma również obfita dieta, która przy braku ruchu powoduje tycie i co za tym idzie - wyższe ciśnienie tętnicze i większe ryzyko miażdżycy.

Osoby znajdujące się w grupach ryzyka zimą powinny szczególnie dbać o siebie: eliminować wysiłek, ale nie rezygnować z właściwie dobranej aktywności fizycznej, ubierać się ciepło, ale nie doprowadzać do przegrzania organizmu, jeść zdrowo i lekkostrawnie. Co jeszcze mogą zrobić dla siebie „sercowcy”?

Leczenie i profilaktyka chorób serca

Tygodniowy czy dłuższy pobyt w Uzdrowisku Kamień Pomorski w okresie jesienno-zimowym polecany jest szczególnie osobom ze zdiagnozowanymi chorobami serca. Uzdrowisko przygotowało dla nich program, którego poszczególne elementy dostosowane są indywidualnie.

Doświadczony zespół specjalistów opracowuje dla pacjenta indywidualny program rehabilitacji, ze średnio trzema zabiegami dziennie. Do kondycji i stanu zdrowia dostosowany zostaje rodzaj aktywności fizycznej, która pomaga zredukować ciśnienie krwi, ale też znacząco poprawić jakość życia. Kinezyterapia stosowana jest nie tylko u osób z nadciśnieniem tętniczym, ale także tych z problemami z układem krążenia, problemami zakrzepowo-zatorowymi czy chorobą wieńcową.

Ważna dla serca zdrowa dieta

Nasz program rehabilitacyjny skierowany jest zarówno do pacjentów po pobycie w szpitalu, jak i tych, którzy nie byli hospitalizowani.

Podczas pobytu w Uzdrowisku Kamień Pomorski osoby ze zdiagnozowanymi chorobami serca lub należący do grupy ryzyka mają możliwość konsultacji ze specjalistami, którzy koncentrują się na działaniach profilaktycznych, ograniczających możliwość rozwoju czy nawrotu choroby.

Duże znaczenie ma właściwa dieta - konsultacja z dietetykiem Uzdrowiska Kamień Pomorski pomoże ustalić posiłki, które nie obciążają pracy serca i układu krążenia. Dieta bogata w kwasy omega-3, które można znaleźć w warzywach, owocach i rybach morskich, obniża poziom cholesterolu i zapobiega chorobom serca i naczyń krwionośnych.

Istotna w czasie pobytu w uzdrowisku jest także edukacja zdrowotna i opieka psychologiczna, która „sercowcom” uświadamia, że zmiana trybu życia pozwala zredukować ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Atrakcje w Kamieniu Pomorskim

Pobyt w Uzdrowisku Kamień Pomorski wpływa korzystnie nie tylko na zdrowie, na kondycje fizyczną, ale także psychiczną. Zmęczeni i zniechęceni ciągłym mrokiem, brakiem słońca i chłodem, częściej stajemy się przygnębieni i nerwowi.

Spacer po molo pozwalają nie tylko docenić uroki Zalewu Kamieńskiego, ale także odetchnąć pełną piersią zdrowym, morskim powietrzem. Piękna, choć pusta o tej porze roku tutejsza marina dla żeglarzy to jeden z ważnych portów Zachodnio-Pomorskiego Szlaku Żeglarskiego, dla kuracjuszy zaś częste miejsce spacerów. Ale Kamień Pomorski to nie tylko żagle. Są tu fantastyczne szlaki turystyczne, idealne na spacer czy marsz z kijami. Nordic walking to bardzo bezpieczna forma aktywności fizycznej, polecana właśnie osobom, które z uwagi na stan zdrowia nie powinny się forsować.

Kto kocha wodę, przyrodę i zabytki z pewnością doceni Kamień Pomorski. A kto potrzebuje profesjonalnej opieki połączonej ze specjalistyczną rehabilitacją, z pewnością pokocha nasze Uzdrowisko.

Skip to content
wsparcie UE"Utworzenie Instytutu Badawczego Innowacyjnych Metod Rehabilitacji Pacjentów po Urazach Rdzenia Kręgowego."
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
PFR
Spółka „Uzdrowisko Kamień Pomorski” uzyskała subwencję finansową w ramach programu rządowego:
„Tarcza Finansowa 2.0 PFR dla dużych firm", udzieloną  przez PFR SA.