Święta w Uzdrowisku: z korzyścią dla zdrowia

swieta w uzdrowisku kamien pomorski

Przedświąteczna gorączka sprawia, że po intensywnych dniach czy nawet tygodniach przygotowań, do wigilijnego stołu zasiadamy zmęczeni, często sfrustrowani i znów bez wiary we własne siły. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się święta poza domem. Szukamy odpoczynku od codzienności, antidotum na przedłużającą się na zimę jesienną chandrę. Uzdrowisko Kamień Pomorski SA zaprasza więc na wyjątkowe święta z korzyścią dla zdrowia.

Święta poza domem – dlaczego warto wybrać się do Uzdrowiska?

Święta w uzdrowisku to świetny pomysł dla wszystkich, bez względu na wiek, stan zdrowia czy rodzinny status. W tym okresie do Uzdrowiska Kamień Pomorski docierają całe rodziny, chcące skupić się na byciu razem, zatroszczyć o swoje samopoczucie, spędzić aktywny, ale relaksujący czas w swoim towarzystwie.

Ale pobyt w uzdrowisku to także doskonała alternatywa na samotne święta. Troska pełnej empatii kadry o samopoczucie każdego kuracjusza, rodzinna, świąteczna atmosfera oraz nowe towarzystwo pomagają uporać się ze świątecznym smutkiem czy nostalgią.

Co istotne, szczególnie dla seniorów, podczas świątecznego pobytu w Uzdrowisku wszyscy kuracjusze mogą liczyć na badanie lekarskie oraz stały dyżur lekarsko-pielęgniarski. Poczucie bezpieczeństwa i całodobowej opieki pozwoli zapomnieć o troskach i skupić się na jak najlepszym wykorzystaniu wolnego, świątecznego czasu.

swieta w uzdrowisku
Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się spędzić święta Bożego Narodzenia poza domem – bez przedświątecznej gorączki, pośpiechu i nadmiaru obowiązków.
swieta w kamieniu pomorskim
Czyste powietrze, morski klimat, urokliwa marina i zabytki oraz szeroka paleta zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych to sposób wypoczynek i regeneracje po całym roku.

Święta w Uzdrowisku z korzyścią dla zdrowia

Grudzień w Uzdrowisku Kamień Pomorski można spędzić bardzo aktywnie. W przeciwieństwie jednak do przedświątecznej gorączki, tu każda aktywność jest korzyścią dla zdrowia. Obiekty uzdrowiskowe przez cały rok, także zimą, gwarantują swoim gościom opiekę oraz bogaty program zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych, także tych z wykorzystaniem miejscowych bogactw naturalnych.

W Uzdrowisku Kamień Pomorski skorzystać można z leczniczych właściwości naturalnej solanki. Zabiegi z balneoterapii z wykorzystaniem wód solankowych zalecane są m.in. w stanach po urazach narządu ruchu, zwyrodnieniach, nerwobólach, a także przy zapotrzebowaniu na zwiększone nawilżenie i ukrwienie skóry. Poleca się je także przy przewlekłych chorobach dróg oddechowych i zatok, obok inhalacji solnych, na które Uzdrowisko Kamień Pomorski zaprasza przez cały rok do nastrojowej jaskini. Oryginalna sceneria jaskini pozwala ponadto na całkowite wyciszenie i odpoczynek.

Bogactwem, którym szczyci się Uzdrowisko Kamień Pomorski SA jest także borowina. Ten naturalny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny wykorzystuje się w kąpielach oraz okładach, a także zabiegach z zakresu elektrolecznictwa. Dla wszystkich świątecznych gości, Uzdrowisko Kamień Pomorski przygotowało także niespodziankę w postaci Borowinowej Kuracji Uzdrowiskowej, umożliwiającej samodzielne przeprowadzenie 5 zabiegów, w celu przedłużenia kuracji w domu.

grota solna w Kamieniu Pomorskim
Kilkadziesiąt ton bloków soli kamiennej i morskiej, tworzących wyjątkowy mikroklimat – seans w jaskini Uzdrowiska Kamień Pomorski SA wpływa korzystnie na drogi oddechowe, system nerwowy i poprawia odporność organizmu.
borowina z uzdrowiska
Na wszystkich Gości, korzystających ze świątecznego pakietu Uzdrowiska, czeka niespodzianka - Borowinowa Kuracja Uzdrowiskowa.

Oprócz zabiegów przyrodoleczniczych, w Uzdrowisku Kamień Pomorski, zimą polecane są zabiegi z zakresu kinezyterapii. Terapia ruchem prowadzona jest zarówno na salach do ćwiczeń, jak i w wodzie. Warto pamiętać, że doświadczeni fizjoterapeuci przygotowują program nie tylko dla pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby. Skorzystać z nich mogą także kuracjusze, przebywający w uzdrowisku na pobytach wypoczynkowych, właśnie w okresie świątecznym. Odpowiednio dobrane ćwiczenia poprawiają ich kondycję, nadszarpniętą jesienną apatią. Ruch wpływa także na ogólne samopoczucie, poprawia nastrój oraz – dodając energii – powoduje znacznie bardziej optymistyczne podejście do życia.

W świątecznym pakiecie pobytowym, Uzdrowisko oferuje swoim kuracjuszom aż 18 zabiegów leczniczych na tydzień, do wyboru z szerokiej palety zabiegów fizjoterapeutycznych.

basen solankowy
Rekreacyjny seans solance urozmaicają fale przeciwprądu, wodne kaskady, gejzer czy jacuzzi.

Relaks i dobra kondycja zimą

W walce ze świąteczną, grudniową chandrą pomogą się także uporać zabiegi upiększające i pielęgnujące ciało. Bardzo popularne i lubiane są masaże, które nie tylko mogą przynieść ulgę w bólu, ale także relaksują i odprężają, zwalczając zimowe irytacje, zniechęcenie i złość.

Doskonałym antidotum na grudniową apatię jest także relaks w basenie solankowym, jacuzzi, saunie czy kąpiel perełkowa, która masując ciało przy użyciu perełek powietrznych, usprawnia krążenie, rozluźnia mięśnie, dając uczucie odprężenia, a także poprawia przemianę materii, co okazać może się niezbędne przy bogatym menu świątecznym, jakie w okresie bożonarodzeniowym zapewnia Uzdrowisko Kamień Pomorski swoim gościom.

Niezapomniane święta w Uzdrowisku

Z rodziną, w parze czy w pojedynkę – pobyt w Uzdrowisku Kamień Pomorski to doskonała propozycja dla wszystkich. Komfortowy nocleg, mnóstwo atrakcji, zagwarantowanych bez względu na pogodę i prezent od św. Mikołaja sprawi, że Boże Narodzenie upłynie w atmosferze odprężenia, radości i nadziei na lepszy nowy rok.

Skip to content
wsparcie UE"Utworzenie Instytutu Badawczego Innowacyjnych Metod Rehabilitacji Pacjentów po Urazach Rdzenia Kręgowego."
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
PFR
Spółka „Uzdrowisko Kamień Pomorski” uzyskała subwencję finansową w ramach programu rządowego:
„Tarcza Finansowa 2.0 PFR dla dużych firm", udzieloną  przez PFR SA.