Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności strony! Zobacz POLITYKA FUNKCJONALNOŚCI!

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Korzenie działalności uzdrowiskowej w Kamieniu Pomorskim sięgają XIX wieku. W roku 1876, podczas prowadzonych na terenie miasta wierceń w poszukiwaniu węgla kamiennego, odkryto złoża solanki. Sześć lat później, oddano do użytku zakład kąpieli solankowej. Badania przeprowadzone wówczas przez naukowców z Berlińskiego Instytutu Geologicznego wykazały, że zarówno borowina i solanka wydobywane w Kamieniu Pomorskim posiadają właściwości lecznicze.

Kamień Pomorski położony jest w północnej części Pomorza Zachodniego, na Pobrzeżu Szczecińskim, a dokładnie - w pasie Wybrzeża Trzebiatowskiego - w rozlewisku cieśniny Dziwny tworzącej Zalew Kamieński. Na zachód od miasta znajduje się Wyspa Chrząszczewska, przy której północnym brzegu - w wodach Zalewu - znajduje się potężny głaz narzutowy zwany Głazem Królewskim. Centrum Kamienia Pomorskiego jest oddalone o 7 km od wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Dzisiaj turyści dokładnie planują swoje wyjazdy. Potrzeby informacyjne klientów zależą od wielu warunków. Mając to na uwadze, w tym dziale będziemy gromadzić informacje, które pozwolą Państwu zapoznać się nie tylko z naszymi usługami, ale również z rejonem, w którym prowadzimy naszą działalność. Mamy nadzieję, że pozwoli to Państwu łatwo i szczegółowo zaplanować swój pobyt.

Kamień Pomorski położony jest na Pobrzeżu Szczecińskim (Wybrzeże Trzebiatowskie), w rozlewisku cieśniny Dziwny tworzącej Zalew Kamieński. Miasto leży nad dwiema zatokami zalewu: Karpinką od północy i Promną od zachodu, za którą znajduje się Wyspa Chrząszczewska. Miejscowość znajduje się 90 km na północny wschód od Szczecina.

W tym dziale udostępniamy Akty Prawne oraz Zarządzenia Zarządu "Uzdrowiska Kamień Pomorski" S.A. wynikające z ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Certyfikat Jakości - Borowina 2013
Certyfikat Jakości - Borowina 2013
Certyfikat Jakości - Borowina 2013
Certyfikat Jakości - Borowina 2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Leczenie uzdrowiskowe
Rehabilitacja
Baza zabiegowa
Stomatologia