Szpital Uzdrowiskowy MIESZKO


Szpital Uzdrowiskowy MIESZKO

Szpital Uzdrowiskowy Mieszko łączy w sobie historię z nowoczesnością.

Tu, w zabytkowym budynku z przełomu XIX i XX wieku - największym obiekcie Uzdrowiska - przeprowadza się specjalistyczne zabiegi leczenia uzdrowiskowego oraz rehabilitacji przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń i sprzętu, korzystając przy tym z nieocenionych właściwości naturalnych surowców - borowiny i solanki.

Baza zabiegowa, to bez wątpienia największy atut Mieszka doceniany przez pacjentów, którzy wiernie wracają w to miejsce po pomoc. Zwłaszcza, że oferta wykonywanych zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, wodolecznictwa jest imponująca.

Działające w Mieszku: świetlica, stołówka, biblioteka, klub kuracjusza w połączeniu z animacją czasu wolnego dopełniają ofertę dla wszystkich pacjentów. Także tych, którzy coraz częściej przyjeżdżających z zagranicy.


Skontaktuj się z nami


Szpital Uzdrowiskowy Mieszko
ul. Wojska Polskiego 2
72-400 Kamień Pomorski

tel. +48 607 900 865
+48 91 38 25 640
+48 91 38 20 630

e-mail: recepcja.mieszko@u-kp.pl


"Na miarę istniejących i zmieniających się warunków dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom jak najlepsze warunki do leczenia i rehabilitacji. Fakt, że ci już nam bardzo dobrze znani ciągle do nas wracają zadowoleni z usług, a nowi także przyjeżdżają po pomoc, daje najwięcej satysfakcji i zadowolenia."


Krzysztof Sito, kierownik Szpitala Uzdrowiskowego MIESZKO

Ten zabytkowy obiekt poddany został rewitalizacji, w trakcie której wyremontowano frontową elewację budynku, wykonano nowe zadaszenia i efektowne oświetlenie. Metamorfozie poddane zostało również wnętrze Szpitala: recepcja, korytarze czy baza zabiegowa zapewniają pacjentom i kuracjuszom odpowiedni komfort.

Obecnie Szpital doskonale wpisuje się w nowoczesny kompleks, który tworzy wraz z wybudowanym niedawno budynkiem Mieszko II, w którym działa m.in. Instytut badawczy innowacyjnych metod rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego - unikatowa na skalę europejską specjalistyczna placówka naukowa, badawcza i rehabilitacyjna.

Duże wrażenie na przyjeżdżających do Kamienia Pomorskiego robi teren przed Szpitalem: nowa droga dojazdowa i podjazd do szpitala, chodniki, alejki oraz cieszący oko park ze stylowymi ławkami i oświetleniem, licznymi nasadzeniami kwiatów, krzewów i drzew.wsparcie UE "Utworzenie Instytutu Badawczego Innowacyjnych Metod Rehabilitacji Pacjentów po Urazach Rdzenia Kręgowego."
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój."