Poradnik Kuracjusza

2 czerwca 2023

Badania naukowe w Uzdrowisku Kamień Pomorski – zapraszamy pacjentów z urazem rdzenia!

Zespół Badawczy Uzdrowiska zaprasza pacjentów po przebytym urazie rdzenia kręgowego, którzy zmagają się ze spastyką mięśni do udziału w tym projekcie.
16 maja 2023
Piknik nad Odrą

Uzdrowiska Polskie na Pikniku nad Odrą

Na jednej z największych imprez plenerowych na Pomorzu Zachodnim, przebiegającej pod hasłem "Festiwal podróży i czasu wolnego", nie mogło zabraknąć Grupy Uzdrowiska Polskie.
30 kwietnia 2023
aqua aerobik na basenie solankowym

Aqua aerobik – ćwiczenia w basenie dla każdego

qua aerobic to ćwiczenia w wodzie polecane są niemal wszystkim, także osobom z nadwagą, osteoporozą, artretyzmem czy z dysfunkcją układu ruchu. Mogą z nich korzystać także osoby starsze – ćwiczenia na basenie dla seniorów są doskonałym sposobem na bezpieczny trening.
30 marca 2023

Metoda PNF – na czym polega i kiedy warto stosować ćwiczenia PNF

21 lutego 2023

Polisomnografia – wskazania do badania snu

Co to jest polisomnografia? Jak wygląda badanie polisomnograficzne? Jakie są wskazania do polisomnografii? Zapraszamy do Uzdrowiska Kamień Pomorski na badanie snu.
14 lutego 2023

Zielona energia w Uzdrowisku Kamień Pomorski

Wszystkie uzdrowiska z Grupy Uzdrowiska Polskie korzystają z energii elektrycznej pochodzącej w 100% z odnawialnych źródeł energii.
23 stycznia 2023

Jak rozpoznać udar mózgu? Zrób test FAST

Natychmiastowe rozpoznanie udaru mózgu ratuje życie! Łatwy i prosty do zapamiętania test FAST już w około minuty pozwoli stwierdzić udar mózgu.
5 stycznia 2023
voucher do sanatorium

Prezent dla Babci i Dziadka: voucher do Uzdrowiska

Voucher do Uzdrowiska Kamień Pomorski to doskonały pomysł na prezent dla babci i dziadka, nie tylko z okazji ich zimowego święta. Wyjazd na wczasy uzdrowiskowe to dla seniorów szansa na poprawę zdrowia, kondycji i samopoczucia, a także możliwość odpoczynku i skorzystania z atrakcji towarzyskich i krajobrazowych, jakie oferują miejscowości uzdrowiskowe.
30 listopada 2022

Hydroterapia – na co pomaga i jakie zabiegi wybrać?

Już w starożytności wierzono, że woda może uzdrowić ciało. Jej właściwości, dawkujące pacjentom bodźce termiczne i mechaniczne, przynoszą ulgę w bólu, poprawiają kondycję, polepszają pracę serca i układu krążenia, a także dodają energii i wigoru. Dlatego też w Uzdrowisku Kamień Pomorski, oprócz zabiegów balneoterapii, wykorzystujących wody lecznicze, skorzystać można z wielu atrakcyjnych form zabiegów wodnych.
7 listopada 2022
rehabilitacja osob po urazie rdzenia kregowego

„Rehabilitacja mnie ocaliła”. Zobacz, jak wygląda program dla pacjentów po urazie rdzenia

W filmie eksperci Uzdrowiska Kamień Pomorski wyjaśniają, na czym polega rehabilitacja z użyciem robotów i dlaczego przynosi lepsze rezultaty w przywracaniu pacjentom funkcji chodu.
7 listopada 2022

Jak dojechać do uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim?

Miło nam poinformować, że Uzdrowisko Kamień Pomorski znalazło się na trasie Hopera, który oferuje transport do i z sanatorium. To z pewnością ułatwi naszym Kuracjuszom przyjazd na turnus oraz komfortowy powrót do domu.
26 września 2022

Przedłuż kurację uzdrowiskową: zabiegi borowinowe w domu

Borowina to torf leczniczy, który – razem z wodą solankową – jest największym bogactwem naturalnym Kamienia Pomorskiego. Jej specyficzne właściwości wykorzystywane są od dziesięcioleci w kuracjach prowadzonych w Uzdrowisku Kamień Pomorski, przyczyniając się do popularności tego miejsca. Nasza firma posiada wieloletnią koncesję na wydobywanie tego surowca naturalnego metodą odkrywkową. Ale kuracje borowinowe można też stosować we własnym domu, dzięki kamieńskiej borowinie, którą pakujemy w praktyczne woreczki.
12 września 2022

Jakie badania profilaktyczne są zalecane dla osób w wieku 50+?

Już podstawowe badania pozwalają wykryć wcześnie wiele poważnych chorób i nie dopuścić do ich rozwoju. Monitorowanie stanu zdrowia sprawia pomaga także zastanowić się nad tymi elementami stylu życia, które można zmienić, aby poprawić kondycję i samopoczucie. Warto badać się regularnie, szczególnie gdy wraz z wiekiem pojawia się coraz więcej uciążliwych dolegliwości. Jakie badania warto wykonać po pięćdziesiątce?
29 sierpnia 2022

Aqua Aeorobic w basenie solankowym!

Z przyjemnością informujemy, że na nasz basen solankowy wracają zajęcia z aqua aerobic'u. Zajęcia odbywają się w poniedziałek i czwartek o godzinie 19:00. Zapraszamy!
29 czerwca 2022

Basen solankowy czynny dla wszystkich Gości

Miło nam poinformować, że już nie tylko Kuracjusze, ale również mieszkańcy i turyści, przebywający w Kamieniu Pomorskim mogą korzystać z basenu solankowego. Zapraszamy więc wszystkich na prozdrowotny relaks wodny.
21 maja 2022

Jak rezerwować pobyt w Uzdrowisku przez stronę internetową?

Wybierasz interesujący Cię pakiet z zabiegami oraz dogodny termin, opłacasz zaliczkę i jedziesz do Uzdrowiska! Prosto, szybko i bezpiecznie - rezerwacja pobytów w Uzdrowisku Kamień Pomorski online jest bardzo łatwa i z pewnością poradzą sobie z nią wszyscy użytkownicy, bez względu na wiek.
6 marca 2022
kardiologia uzdrowisko kamień pomorski

Kobiety chorują na serce rzadziej niż mężczyźni? Prawda czy mit?

To MIT. Niestety w społeczeństwie wciąż panuje opinia, że kłopoty z sercem dotyczą głownie mężczyzn, szczególnie tych z nadwagą, palących papierosy i nadużywających alkoholu. Specjaliści ostrzegają, […]
18 lutego 2022

Dla wszystkich chcących smacznie i zdrowo odżywiać się i żyć!

  Portal Diety NFZ Portal https://diety.nfz.gov.pl/ przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo się odżywiać, schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe. Przygotowany został, w szczególności, z myślą […]
30 listopada 2021
Turnusy dla seniorów

Turnusy dla seniorów – prosta rezerwacja online

Uzdrowisko Kamień Pomorski zachęca seniorów do rezerwacji pobytów uzdrowiskowych online. W prosty, wygodny i - co najważniejsze - bezpieczny sposób można wybrać i zarezerwować turnus rehabilitacyjny dla seniora, w dogodnym miejscu i czasie.
20 listopada 2021

Przed przyjazdem do uzdrowiska zapisz się na newsletter

Co to jest Newsletter i dlaczego warto zapisać się na powiadomienia Uzdrowiska Kamień Pomorski? Czego dowiesz się z naszego Newslettera? Sprawdź, jak bezpiecznie skorzystać z naszej usługi.
Skip to content
wsparcie UE"Utworzenie Instytutu Badawczego Innowacyjnych Metod Rehabilitacji Pacjentów po Urazach Rdzenia Kręgowego."
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
PFR
Spółka „Uzdrowisko Kamień Pomorski” uzyskała subwencję finansową w ramach programu rządowego:
„Tarcza Finansowa 2.0 PFR dla dużych firm", udzieloną  przez PFR SA.