Zdrowie

28 listopada 2022

Hydroterapia – na co pomaga i jakie zabiegi wybrać?

Już w starożytności wierzono, że woda może uzdrowić ciało. Jej właściwości, dawkujące pacjentom bodźce termiczne i mechaniczne, przynoszą ulgę w bólu, poprawiają kondycję, polepszają pracę serca i układu krążenia, a także dodają energii i wigoru. Dlatego też w Uzdrowisku Kamień Pomorski, oprócz zabiegów balneoterapii, wykorzystujących wody lecznicze, skorzystać można z wielu atrakcyjnych form zabiegów wodnych.
7 listopada 2022
rehabilitacja osob po urazie rdzenia kregowego

„Rehabilitacja mnie ocaliła”. Zobacz, jak wygląda program dla pacjentów po urazie rdzenia

W filmie eksperci Uzdrowiska Kamień Pomorski wyjaśniają, na czym polega rehabilitacja z użyciem robotów i dlaczego przynosi lepsze rezultaty w przywracaniu pacjentom funkcji chodu.
26 września 2022

Przedłuż kurację uzdrowiskową: zabiegi borowinowe w domu

Borowina to torf leczniczy, który – razem z wodą solankową – jest największym bogactwem naturalnym Kamienia Pomorskiego. Jej specyficzne właściwości wykorzystywane są od dziesięcioleci w kuracjach prowadzonych w Uzdrowisku Kamień Pomorski, przyczyniając się do popularności tego miejsca. Nasza firma posiada wieloletnią koncesję na wydobywanie tego surowca naturalnego metodą odkrywkową. Ale kuracje borowinowe można też stosować we własnym domu, dzięki kamieńskiej borowinie, którą pakujemy w praktyczne woreczki.
12 września 2022

Jakie badania profilaktyczne są zalecane dla osób w wieku 50+?

Już podstawowe badania pozwalają wykryć wcześnie wiele poważnych chorób i nie dopuścić do ich rozwoju. Monitorowanie stanu zdrowia sprawia pomaga także zastanowić się nad tymi elementami stylu życia, które można zmienić, aby poprawić kondycję i samopoczucie. Warto badać się regularnie, szczególnie gdy wraz z wiekiem pojawia się coraz więcej uciążliwych dolegliwości. Jakie badania warto wykonać po pięćdziesiątce?
6 marca 2022
kardiologia uzdrowisko kamień pomorski

Kobiety chorują na serce rzadziej niż mężczyźni? Prawda czy mit?

To MIT. Niestety w społeczeństwie wciąż panuje opinia, że kłopoty z sercem dotyczą głownie mężczyzn, szczególnie tych z nadwagą, palących papierosy i nadużywających alkoholu. Specjaliści ostrzegają, […]
18 lutego 2022

Dla wszystkich chcących smacznie i zdrowo odżywiać się i żyć!

  Portal Diety NFZ Portal https://diety.nfz.gov.pl/ przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo się odżywiać, schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe. Przygotowany został, w szczególności, z myślą […]
19 października 2021
udar mózgu

Alert udarowy – objawy i sygnały ostrzegawcze udaru mózgu

Każdego roku odnotowuje się około 70 tysięcy nowych udarów w Polsce. Oznacza to, że co 8 minut ktoś doznaje udaru. Potrzebne jest leczenie, rehabilitacja i opieka. Ale udar jest nie tylko problemem medycznym i społecznym. To wyzwanie finansowe ze względu na koszty długotrwałej rehabilitacji neurologicznej, jak również możliwą niepełnosprawność chorych po udarze.
23 września 2021
produkty uzdrowiskowe

Kosmetyki uzdrowiskowe, czyli co warto przywieźć z podróży po Polsce

Regionalne ozdoby, lokalne przysmaki, magnesy czy kubki - pamiątki z podróży sprawiają, że wspomnienia z letnich wojaży pozostają z nami na dłużej. A kosmetyki? Czy są dobrym pomysłem na suwenir z wyjazdu? Niektóre tak, bo dzięki nim możemy docenić polskie, regionalne bogactwa naturalne, które mają doskonałe właściwości pielęgnujące.
Skip to content
wsparcie UE"Utworzenie Instytutu Badawczego Innowacyjnych Metod Rehabilitacji Pacjentów po Urazach Rdzenia Kręgowego."
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
PFR
Spółka „Uzdrowisko Kamień Pomorski” uzyskała subwencję finansową w ramach programu rządowego:
„Tarcza Finansowa 2.0 PFR dla dużych firm", udzieloną  przez PFR SA.