Aktualności

18 maja 2021
Wings for life

Wings For Life w Uzdrowisku Kamień Pomorski

6 maja 2021
wings for life

Wings for Life: w Kamieniu Pomorskim pobiegną w egzoszkieletach!

Przed nami kolejna edycja niezwykłego biegu ulicznego Wings for Life. Już w najbliższą niedzielę w zawodnicy na całym świecie pobiegną dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego. Dzięki egzoszkieletom, w kilku miastach Polski - m.in. w Kamieniu Pomorskim - i w Niemczech pobiegną też ci, "którzy nie mogą".
13 stycznia 2021
rehabilitacja po covid-19

Rehabilitacja ozdrowieńców po COVID-19 – jak to wygląda

Na objawy „zespołu pocovidowego” skarży się coraz większa liczba pacjentów, zarówno tych, po ciężkim przebyciu choroby, wymagającym hospitalizacji, jak i tych, którzy przeszli ją bezobjawowo. Rehabilitacja po COVID-19 w Uzdrowisku Kamień Pomorski ma na celu zniwelowanie pochorobowych następstw, przebiegających pod postacią zmniejszonej wydolności oddechowej oraz ogólnego osłabienia organizmu.
12 października 2020

Urlop jesienią i zimą. Wykorzystaj bon turystyczny w uzdrowisku

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? W uzdrowisku! Wspaniałe walory krajobrazowe, unikatowy klimat prozdrowotny i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny - jesienią i zimą zapraszamy do Kamienia Pomorskiego.
9 października 2020

Realizujemy BON turystyczny 500+

Z przyjemnością informujemy, że w naszym Uzdrowisku Kamień Pomorski można realizować bony turystyczne 500+. Zapraszamy całe rodziny – wszystkie pobyty z korzyścią dla zdrowia!
14 września 2020

Finansowanie pobytu w Uzdrowisku

Skierowanie z NFZ. Gwarantowane świadczenia zdrowotne w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego są udzielane na podstawie wystawionego przez lekarza skierowania. W przypadku leczenia uzdrowiskowego skierowanie wystawia najczęściej lekarz […]
8 września 2020

Grupa Uzdrowisk Polskich na Pikniku nad Odrą

Wielbicielom aktywnego wypoczynku, podróży i zdrowego trybu życia, którzy tłumnie przybyli na imprezę, Grupa Uzdrowisk Polskich zaprezentowała swoją ofertę pobytów uzdrowiskowych, SPA i leczniczych.
20 czerwca 2020

#GaszynChallenge – pomagamy Wojtusiowi

Podjęliśmy wyzwanie! Wzięliśmy udział w #GaszynChallenge, by pomóc półtorarocznemu Wojtusiowi, który cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.
26 maja 2020

Solanka pomaga skórze atopowej

Główną właściwością kąpieli solankowej jest mechaniczne usuwanie łuszczącego się naskórka, działanie odkażające i redukujące. Kąpiele normalizują proliferację naskórka i przyspieszają jego regenerację, działają przeciwzapalnie i przeciwświądowo.
18 maja 2020

Zasady finansowania pobytu w uzdrowisku

Wstrzymanie wykonywania świadczeń lecznictwa uzdrowiskowego nie przeszkadza w ubieganiu się o skierowanie z NFZ lub ZUS. Oto nasz krótki przewodnik po wymaganych dokumentach.
BASEN SOLANKOWY NIEDOSTĘPNY
Informujemy, że w związku z awarią techniczną, basen solankowy będzie nieczynny przez okres około 3 tygodni.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
Pacjenci, którzy w ramach pobytów pełnopłatnych mają zagwarantowaną w pakiecie możliwość korzystania z basenu,
otrzymają gratis dodatkowy zabieg leczniczy.
+ +
wsparcie UE "Utworzenie Instytutu Badawczego Innowacyjnych Metod Rehabilitacji Pacjentów po Urazach Rdzenia Kręgowego."
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój."