fbpx
Skontaktuj się 695 231 257

Artykuły

17.10.2019

Święta w Uzdrowisku: z korzyścią dla zdrowia

Koniec wakacji i nieunikniony powrót do codziennych obowiązków: do pracy, opieki nad dziećmi i wnuczętami, do dbania o dom i do codziennych trosk sprawiają, że jesienią czujemy się bardziej przygnębieni, zmęczeni, a po letniej regeneracji pozostaje jedynie wspomnienie. Brak słońca i krótkie dni wzmagają w nas apatie i poczucie zniechęcenia. Z nadzieją czekamy więc na najbardziej rodzinne, ciepłe i magiczne święta, w czasie których teoretycznie powinniśmy mieć więcej czasu na zadbanie o swoje samopoczucie, kondycje ciała i ducha.

Teoretycznie, bowiem przedświąteczna gorączka sprawia, że po intensywnych dniach czy nawet tygodniach przygotowań, do wigilijnego stołu zasiadamy zmęczeni, często sfrustrowani i znów bez wiary we własne siły. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się święta poza domem. Szukamy odpoczynku od codzienności, antidotum na przedłużającą się na zimę jesienną chandrę.

Święta poza domem – dlaczego warto wybrać się do Uzdrowiska?

Święta w uzdrowisku to świetny pomysł dla wszystkich, bez względu na wiek, stan zdrowia czy rodzinny status. W tym okresie do Uzdrowiska Kamień Pomorski docierają całe rodziny, chcące skupić się na byciu razem, zatroszczyć o swoje samopoczucie, spędzić aktywny, ale relaksujący czas w swoim towarzystwie.

Ale pobyt w uzdrowisku to także doskonała alternatywa na samotne święta. Troska pełnej empatii kadry o samopoczucie każdego kuracjusza, rodzinna, świąteczna atmosfera oraz nowe towarzystwo pomagają uporać się ze świątecznym smutkiem czy nostalgią.

Co istotne, szczególnie dla seniorów, podczas świątecznego pobytu w Uzdrowisku wszyscy kuracjusze mogą liczyć na badanie lekarskie oraz stały dyżur lekarsko-pielęgniarski. Poczucie bezpieczeństwa i całodobowej opieki pozwoli zapomnieć o troskach i skupić się na jak najlepszym wykorzystaniu wolnego, świątecznego czasu.

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się spędzić święta Bożego Narodzenia poza domem – bez przedświątecznej gorączki, pośpiechu i nadmiaru obowiązków.

Aktywne święta

Uzdrowisko Kamień Pomorski zaprasza na świąteczny tydzień z korzyścią dla zdrowia. Już sam pobyt w uzdrowiskowej miejscowości sprawi, że odetchniemy pełną piersią czystym, prozdrowotnym powietrzem. Nasycony jodem klimat nadmorski, panujący w Kamieniu Pomorskim, jest mocno odczuwalny właśnie zimą, gdy wieje silniejszy wiatr. Jod ma liczne właściwości lecznicze, ale także poprawia samopoczucie, dodaje energii w ciągu dnia, a nocą zapewnia lepszy sen.

Zimowy spacer po Zalewie Kamieńskim to ulga dla przemęczonego ciała. Atrakcyjna lokalizacja sprawia, że mimo deficytu słońca i odczuwanego chłodu, chętnie decydujemy się na ruch na świeżym powietrzu, podziwiając zabytkową architekturę miejscowości czy kojącą także pod puchem białego śniegu przyrodę.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że ruch jest dobry dla zdrowia. Walory krajobrazowe podziwiać można podczas wypraw szlakami turystycznymi, także przy wykorzystaniu popularnych kijków do nordic walking, które wypożyczyć można w obiektach uzdrowiskowych. Marsz z kijami może zaangażować do 90 procent naszych mięśni, a co istotne – jest dostępny dla każdego, także dla tych, którzy wcześniej nie mieli żadnej motywacji do rozpoczęcia aktywności fizycznej.

Czyste powietrze, morski klimat, urokliwa marina i zabytki oraz szeroka paleta zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych to sposób wypoczynek i regeneracje po całym roku.

Święta z korzyścią dla zdrowia

Grudzień w Uzdrowisku Kamień Pomorski można spędzić bardzo aktywnie. W przeciwieństwie jednak do przedświątecznej gorączki, tu każda aktywność jest korzyścią dla zdrowia. Obiekty uzdrowiskowe przez cały rok, także zimą, gwarantują swoim gościom opiekę oraz bogaty program zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych, także tych z wykorzystaniem miejscowych bogactw naturalnych.

W Uzdrowisku Kamień Pomorski skorzystać można z leczniczych właściwości naturalnej solanki. Zabiegi z balneoterapii z wykorzystaniem wód solankowych zalecane są m.in. w stanach po urazach narządu ruchu, zwyrodnieniach, nerwobólach, a także przy zapotrzebowaniu na zwiększone nawilżenie i ukrwienie skóry. Poleca się je także przy przewlekłych chorobach dróg oddechowych i zatok, obok inhalacji solnych, na które Uzdrowisko Kamień Pomorski zaprasza przez cały rok do nastrojowej jaskini. Oryginalna sceneria jaskini pozwala ponadto na całkowite wyciszenie i odpoczynek.

Kilkadziesiąt ton bloków soli kamiennej i morskiej, tworzących wyjątkowy mikroklimat – seans w jaskini Uzdrowiska Kamień Pomorski SA wpływa korzystnie na drogi oddechowe, system nerwowy i poprawia odporność organizmu.

Bogactwem, którym szczyci się Uzdrowisko Kamień Pomorski SA jest także borowina. Ten naturalny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny wykorzystuje się w kąpielach oraz okładach, a także zabiegach z zakresu elektrolecznictwa. Dla wszystkich świątecznych gości, Uzdrowisko Kamień Pomorski przygotowało także niespodziankę w postaci Borowinowej Kuracji Uzdrowiskowej, umożliwiającej samodzielne przeprowadzenie 5 zabiegów, w celu przedłużenia kuracji w domu.

Oprócz zabiegów przyrodoleczniczych, w Uzdrowisku Kamień Pomorski, zimą polecane są zabiegi z zakresu kinezyterapii. Terapia ruchem prowadzona jest zarówno na salach do ćwiczeń, jak i w wodzie. Warto pamiętać, że doświadczeni fizjoterapeuci przygotowują program nie tylko dla pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby. Skorzystać z nich mogą także kuracjusze, przebywający w uzdrowisku na pobytach wypoczynkowych, właśnie w okresie świątecznym. Odpowiednio dobrane ćwiczenia poprawiają ich kondycję, nadszarpniętą jesienną apatią. Ruch wpływa także na ogólne samopoczucie, poprawia nastrój oraz – dodając energii – powoduje znacznie bardziej optymistyczne podejście do życia.

W świątecznym pakiecie pobytowym, Uzdrowisko oferuje swoim kuracjuszom aż 18 zabiegów leczniczych na tydzień, do wyboru z szerokiej palety zabiegów fizjoterapeutycznych.

swieta poza domem
Pakiet świąteczny to aż 18 zabiegów leczniczych, a dodatkowo uroczysta kolacja wigilijna i bogate menu świąteczne oraz mnóstwo innych atrakcji.

Relaks i zabawa (z korzyścią dla zdrowia)

W walce ze świąteczną, grudniową chandrą pomogą się także uporać zabiegi upiększające i pielęgnujące ciało. Bardzo popularne i lubiane są masaże, które nie tylko mogą przynieść ulgę w bólu, ale także relaksują i odprężają, zwalczając zimowe irytacje, zniechęcenie i złość.

Doskonałym antidotum na grudniową apatię jest także relaks w basenie solankowym, jacuzzi, saunie czy kąpiel perełkowa, która masując ciało przy użyciu perełek powietrznych, usprawnia krążenie, rozluźnia mięśnie, dając uczucie odprężenia, a także poprawia przemianę materii, co okazać może się niezbędne przy bogatym menu świątecznym, jakie w okresie bożonarodzeniowym zapewnia Uzdrowisko Kamień Pomorski swoim gościom.

Rekreacyjny seans solance urozmaicają fale przeciwprądu, wodne kaskady, gejzer czy jacuzzi.

Niezapomniane święta w Uzdrowisku

Z rodziną, w parze czy w pojedynkę – pobyt w Uzdrowisku Kamień Pomorski to doskonała propozycja dla wszystkich. Komfortowy nocleg, mnóstwo atrakcji, zagwarantowanych bez względu na pogodę i? prezent od św. Mikołaja sprawi, że Boże Narodzenie upłynie w atmosferze odprężenia, radości i nadziei na lepszy nowy rok.

załaduj więcej

rabat na start!

Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu na pobyty w Uzdrowisku!